Rondleidingen Zoeterwoude in English style Zoals u op de voorpagina heeft kunnen zien beschikt de brouwerij in Zoeterwoude over twee originele Engelse dub beldeksbussen. Deze worden gebruikt om de groepen bezoe kers, alvorens deze te voet de verschillende bedrijfsonderde len gaan bezichtigen, een rondrit over het terrein te laten maken. De bussen, die bij hun doop de namen Skippy I en Skippy II meekregen, zijn in de groene Heineken kleur geschilderd en op de zijkanten voorzien van de Heineken balk en enkele re clameteksten. De dubbeldekkers, afkomstig uit Essex, waar zij vanaf 1 juni 1954 als stadsbus dienst hebben gedaan, legden in de (ruim twintig) afgelopen jaren elk naar schatting meer dan één miljoen kilometer af. Zij verkeren nog in perfecte staat en zullen naar verwacht wordt nog heel wat Zoeterwoudse kilo meters onder hun grote wielen (doorsnee 1 meter) weg draaien. Skippy I en II bieden elk plaats aan 55 passagiers, van wie er 27 bovendeks en 28 benedendeks kunnen zitten. De originele verbodsbepalingen als „Smoking prohibited", ,,No dogs allow ed" en „Spitting strictly prohibited" zijn nog in de bussen aanwezig. In onze garage te Zoeterwoude werden de dubbeldekkers beide voorzien van een geluidsinstallatie. Mede hierdoor krij gen de bezoekers, die verrukt zijn over deze unieke wijze van rijdende rondleiding, een uitstekende indruk van onze „in een parklandschap gevestigde brouwerij". Bij de overdracht in Londen werden de bussen door een functionaris van Whitbread voor Heineken in 'ontvangst genomen Begin augustus werden de bussen door bedrijfsleider ir. W. F. Schip per met 'Heineken champagne' gedoopt, bij welke gelegenheid ze de namen Skippy I en Skippy II ontvingen. De dubbeldekkers, beide van het merk Bristol LD 6 G, hebben als kenteken respectievelijk KDL 412 en LDL720, zijn uitgerust met een Gardner motor (6 cilinders) en wegen elk 8126 kg. De heer Schipper en chef ontvangsten Ft. Geersinga klinken op 'een goede reis en behouden vaart' van de dubbeldekkers. Chef garage T. Notenboom heeft daar wel vertrouwen in.

Vers van 't Vat | 1976 | | pagina 3