Fotoclub Rotterdam H.B.M. voetbalt op Europees niveau Bokma voetballers op de campingtoer Bij de laatste jurering van dit seizoen werden twee foto's met hetzelfde hoge aantal punten gewaardeerd. Foto 1 is gemaakt door de heer W. van de Meer, groep senioren. Een sterke foto, die ook technisch erg goed is. Meestal is dit soort platen nogal saai, maar hier is een prachtig samenspel verkre gen door voor de voorgrond een geheel eigen compositie te vinden. Ook de doorteke ning van de sneeuw en van de waterval is geslaagd. Foto 2 is van de heer M. van de Meer, groep junioren. De ze opname werd gemaakt in de polder van Maasland. Het tegenlicht op het water, ter wijl de zon juist achter de wolken schuil gaat, komt prachtig tot zijn recht. Wan neer de zon namelijk direct in de lens schijnt, is overbelich ting dikwijls het resultaat. 1 Onze voetbalclub H.B.M., onlangs kam pioen van de derde klasse K.N.V.B. za- terdagamateurvoetbal, heeft op 19 juni jl. een reis gemaakt naar Borne waar het Europacuptoernooi voor bedrijfselftal- len werd gehouden. In navolging van het professionele Eu ropacupvoetbal werd het toernooi met enige ceremonie geopend. Hiertoe moesten alle 24 deelnemende, uit zes verschillende landen afkomstige bedrijfselftallen aantreden op het veld, waar ze in vier talen werden toegespro ken door de burgemeester van Borne, die onder andere de wens uitsprak dat dit Europacuptoernooi zal uitgroeien tot een Wereldcuptoernooi. Nadat de voorzitter van de afdeling Twente van de K.N.V.B. enige woorden tot de voetballers en het publiek had ge richt en de zes volksliederen waren ge speeld, volgde de aftrap van de eerste serie wedstrijden, die elk twee maal vijf tien minuten (zonder rust) duurden. H.B.M. was om vijf over tien aan de beurt en zorgde voor een 3—2-overwinning op de Franse ploeg Océ Photosia. Na de tweede overwinning (1—0) op Philips II volgde in de derde wedstrijd de eerste nederlaag (2—0) tegen Enka uit Henge lo. De vierde wedstrijd was weer een suc ces, namelijk een 3—O-overwinning op een Duitse ploeg, terwijl de vijfde en te vens laatste wedstrijd resulteerde in de tweede nederlaag (2—1). Omdat Philips II en Enka beide acht punten hadden verzameld, moest door het nemen van strafschoppen worden uitgemaakt wie zich de winnaar mocht noemen. Enka toonde zich de sterkste. H.B.M., met zes punten, werd derde in zijn poule. H.B.M., veel succes volgend seizoen! Een wel bijzondere vorm van public re lations houdt het voetbalelftal van Bok ma erop na. Wat is namelijk het geval? Gedurende de zomermaanden komen er geregeld vragen binnen van campings in Friesland en Overijssel, of het mogelijk is dat hun vakantiegasten een voetbal wedstrijd spelen tegen het elftal van Bokma. Het team van Bokma is graag bereid om op dergelijke uitnodigingen in te gaan en niet als laatste reden geldt daarbij dat men heel goed weet, dat de ontvangsten op de campings vaak erg hartelijk zijn. Aan de andere kant weten de vakantie gangers maar al te goed, wie zij op hun lijstje zetten om uitgenodigd te worden! Vaak komi het elftal van Bokma als overwinnaar uit de strijd, hoewel dit toch meestal zwaar bevochten overwinnin gen zijn. Extra „tegenstander" daarbij is vaak het grote enthousiasme van de va kantiespelers en de aanmoedigingen van hun supporters. Maar de alcoholische versnapering na afloop van het gebeuren smaakt er des te beter om. Op de foto het team van Bokma, te gast op camping „De Eikenhof" in Paaslo (Overijssel). Van links naar rechts: staand, J. Zweytzer, R. van Asperen, J. van Asperen sr., B. Wybenga; zittend, J. L. Lebbing, J. v. d. Ley, J. Postma, M. Alkano, S. Hempenius; liggend, A. Dou- ma en T. v. d. Veen. 21

Vers van 't Vat | 1976 | | pagina 21