60ste Vierdaagse Nijmegen Fotoclub Heineken Zoeterwoude Bloemen, ook voorOpa Schram. De groep bij binnenkomst in Nijmegen. Op maandag 19 juli jl. kwamen de veertien Vierdaagse-lopers van de Wandelsportvereniging Heineken Den Bosch 's mor gens vroeg in Nijmegen aan, waar ze bij de „Vereeniging" de zes wandelaars uit Zoeterwoude en de twee uit Schiedam ontmoetten. Zo verschenen er 22 deelnemers van Heineken de volgende dag in de vroege uurtjes aan de start. Zes begonnen toen aan de 50 km, vijf aan de 40 km en elf aan de 30 km. De starttijden waren in verband met de weersomstandigheden een uur vervroegd, zodat de meeste wandelaars rond één uur in de middag binnenkwamen. De tweede dag was voor alle wandelaars een groot vraagteken, want de route voor deze dag was gedeeltelijk opnieuw uitgezet. Het was een mooi par cours, maar toen bleek dat er 4 tot 7 km meer gelopen moest worden op de drie afstanden, zagen velen het moois niet meer zo scherp. Het gevolg was onder andere dat men een uur later Van links naar rechts, staand: de heren D. M. Ouwens (Schiedam), G. C. Broere (Zoeterwoude), mej. A. Timmers (Den Bosch), mevr. H. P. M. Key (Zoeterwoude), D. Th. C. van Roosmalen (Den Bosch), W. Suiker (Zoeterwoude), J. Th. Cornelissen (Den Bosch), W. J. Ran (Den Bosch), mevr. J. Ouwens (Schiedam), J. F. v. d. Sterren (Den Bosch), A. M. Key (Zoeterwoude), H. C. C. J. van Elten (Den Bosch), J. A. Broere (Zoeterwoude), C. Timmers (Den Bosch), W. van Roosmalen (Den Bosch); van links naar rechts, gehurkt: mej. M. J. Key (Zoeterwoude), mej. C. Wilhart (Den Bosch), M. F. P. v. d. Steen (Den Bosch), H. Hendriks (Den Bosch) en mej. M. Timmers (Den Bosch). Niet op de foto: mevr. H. Ran en de heer M. A. van de Steen. dan anders en nogal vermoeid, de startkaart voor de derde dag ging afhalen. De andere morgen moesten wij Lenie Ran helaas in het hotel achterlaten en noteerden we, voor het eerst na een aantal jaren, een uitvaller. De Zevenheuvelenroute op de derde dag leverde geen grote moeilijkheden op. Deze dag is vaak ook de gezelligste van de vier. Alleen werden we op het laatste gedeelte, van Groesbeek naar Nijmegen, geplaagd door een hevige regenbui. Op de vierde dag waren de weer goden ons gunstig gezind en tegen de middag werd het zelfs prachtig weer. Zoals ieder jaar verzamelden we ons bij café restaurant ,,Hof van Holland" in Malden, waar wij weer gastvrij door de commerciële dienst werden opgevangen. Om twee uur maakten we ons op om in groepsverband de laatste kilometers af te gaan leggen. Bij de Scheidingsweg waren er al veel toe schouwers en spoedig marcheerden we tussen een dichte massa mensen door naar de finish om de zo begeerde belo ning in ontvangst te nemen. Vanaf de eretribune werden we verwelkomd door de heren P. van Westrhenen en J. Th. Kappelle. De heer H. P. J. Stravers van de commerciële dienst overhandigde ons in het hotel een speciaal in verband met de 60ste Vierdaagse vervaardigd vaantje. Apart dient nog vermeld te worden dat zich onder de duizen den wandelaars een zekere heer Harmse (gepensioneerde van de Amstel brouwerij) bevond, die, beter bekend onder de naam Opa Schram, bijna dertig maal de Vierdaagse heeft gelopen. Hij is nu 87 jaar! Van onze groep hebben intussen vijf man minstens vijf maal de Vierdaagse volbracht, namelijk de heren D. Th. C. van Roos malen (11 x G. C. Broere (8 x C. Timmers (7 x M. A. van der Steen (6 x en J. Th. Cornelissen (5 x Tot slot een woord van dank aan de Bossche Vierdaagse Vereniging, onder lei ding van mevrouw J. A. Meeuwsen, voor de uitstekende ver zorging onderweg. c. T. VIERDAAGSE 1977 Na de succesvolle deelname aan de Vierdaagse Nijmegen in de afgelopen jaren zouden wij gaarne de wandelliefhebbers in alle vestigingen van Heineken willen opwekken om onze Vier- daagse-groep te komen versterken. Een Vierdaagse (uit)lopen gaat natuurlijk niet zonder een goede voorbereiding. Be langstellenden kunnen inlichtingen over een en ander verkrij gen bij de heer C. Timmers in Den Bosch, tel. 073 - 159477. W. S. V. Heineken Op 2 september jl. is voor de FHZ het nieuwe seizoen van start gegaan. Met de ervaringen, opgedaan in het eerste sei zoen, achter de hand, heeft het bestuur getracht in samenwerking met de club leden een zo gevarieerd mogelijk en „voor elk wat wils" programma samen te stellen. Zo besteden we aandacht aan zwart/wit fotografie in onze „Foto van de maand"-verkiezing; er is een avond uitgetrokken voor smalfilm en er is ruim te voor een lezing, een gast die zijn werk vertoont en toelicht en het vertonen van een dia-serie. Naast deze activiteiten op onze 14- daagse clubavond (steeds op donder dag), hopen we, zodra we de beschik king krijgen over een daartoe geschikte ruimte, een donkere-kamercursus voor beginners te organiseren. Nadere bijzonderheden zullen hierover nog op de prikborden in Zoeterwoude verschijnen. Hoewel de opkomst op onze clubavon den in het verleden beslist niet slecht was, hopen we toch een aantal nieuwe amateur-fotografen in dit seizoen te mo gen begroeten. FHZ is als fotoclub pas begonnen en dat kan ook gezegd wor den van een deel van de leden, zodat iedere inbreng, hoe gering deze dan ook in uw ogen mag lijken, van harte welkom is. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij de heer G. van Puffelen, voorzitter, en mej. A. W. van Ingen-Schenau, secretaris. 20

Vers van 't Vat | 1976 | | pagina 20