Bicentenniai: geen Amerika zonder Van Munchings Heineken VLAGVERTOON TIJDENS DE VIERING VAN DE BICENTENNIAL IN AMERIKA HEERLIJK HELDER... getapt uit koele vaten op een van de grootste pieren van New York, die vol stond met toeschouwers van de vlootschouw (foto 2) ter ere van de viering van het 200-jarig bestaan van de Verenigde Staten van Amerika. De beide heren Van Munching ziet u op foto 1 met een van hun chauffeurs, voor de vrachtwagen met gekoelde vaten bier. Een van de hoogtepunten van de fees telijkheden ter gelegenheid van het 200-jarig bestaan van de Verenigde Sta ten was Sail 200. Deze vlootschouw, die op 4 juli jl. in de wateren rond New York werd gehouden en waaraan onder meer ook de Eendracht deelnam kreeg extra kleur door de aanwezigheid van negen Nederlandse platboomd vaartuigen. On der aanvoering van het admiraalsschip 'Dankbaarheid', een uit 1894 stammen de, 15 meter lange Zeeuwse poon, heeft deze flottielje een geweldige furore ge maakt. Niet alleen tijdens de vloot schouw, maar ook tijdens een tocht op de Hudson, stroomopwaarts tot Albany en weer terug, en een bezoek aan ver schillende havens in de Long Island Sound werden de scheepjes allerwegen geestdriftig begroet en kregen hun be manningen overal een geweldig gastvrij onthaal. Door de dagbladen werd op uitgebreide schaal aandacht besteed aan de (hernieuwde) komst van de Hol landers op de Hudson. De kleine vloot, die verder bestond uit Bolle Beertje, Bollenrief, De Hop, Minke Lokke, Njord, Schuimer, Vrouwe Lotje en Zevija heeft gedurende die dagen voor een schitterend stuk Nederlands vlagvertoon gezorgd. Op de Dankbaar heid werd daar in één adem de naam Heineken aan toegevoegd. Verantwoor delijk daarvoor was de heer W. C Both, oud-horecavertegenwoordiger, die met zijn vrouw deel uitmaakte van de be manning van dit vaartuig. Op foto 1 ziet u de heer en mevrouw Both, tweede, res pectievelijk vierde van links. Foto 2 toont de Dankbaarheid in een van de Neder landse wateren. 19

Vers van 't Vat | 1976 | | pagina 19