Zwitserse Tweedaagse 1976 FOTO VAN DE MAAND tuf fi OFFICIËLE INGEBRUIKNEMING LICHTINSTALLATIE Heineken Indoortraining Club Zoeterwoude De foto van de maand mei is van W. van de Meer, groep senioren. Hij werd gemaakt op het strand van 's-Gravenzande op een winterse na middag. Het sterke van deze foto is de composi tie; de palen lopen van linksboven tot bijna rechts-onder, terwijl de foto niet in tweeën wordt gedeeld. De voorgrond waarop de scherpte werd ingesteld, is erg goed. Kortom een boeiende foto van een welbe kend onderwerp. Fotoclub Heineken Rotterdam Voor het eerst bij heerlijk helder kunstlicht. De interesse voor deze Zwitserse Twee daagse was zo groot, dat de vereniging uit Cuyk, die de reis naar Bern organi seerde, twee bussen moest leveren, waarvan wij er bijna één geheel voor ons gezelschap nodig hadden. Ons gezel schap bestond namelijk uit 17 wande laars van de Heineken Wandelvereni ging, 7 gastwandelaars en 17 suppor ters. Om drie uur in de vroege morgen van 20 mei vertrokken wij van de brouwerij aan de Zandzuigerstraat in Den Bosch naar Cuyk, vanwaar we een uur later, geza menlijk met de andere bus van de Wa- mi's, richting Duitsland, Zwitserland gingen. Na een voorspoedige reis over de autobanen arriveerden we 's avonds om zes uur in Bern. Vrijdags was de ex cursiedag. Het was de bedoeling om de berg „Jungfrau" bij Interlaken te gaan bezichtigen, maar door het slechte weer was dat niet mogelijk. De keus viel op de omgeving van het meer van Genève met Montreux als middelpunt, en een bezoek aan het Chateau de Chillon. De eerste wandeldag begon met goed weer. Tegen de middag veranderde dat snel, maar gelukkig hielden we het droog. De tweede dag startten we weer bij stralend weer en hoe verder de dag vorderde hoe warmer het werd en vele wandelaars (van de ruim 13.000) kregen het toch wat moeilijk na ongeveer 15 ki lometer. Zo'n twee kilometer voor de fi nish verzamelden wij ons (zonder uitval lers voor de officiële binnenkomst, waarbij onze groep met die van de Wa- mi's menig applaus oogstte van de vele toeschouwers. Van onze groep legden drie personen het 20 km.-, tien het 30 km - en vier personen het 40.-km.-par cours af. Onze supporters hebben sa men met die van Cuyk van het mooie weer gebruik gemaakt om toch nog een excursie naar de „Jungfrau" te maken. Maandagmorgen om half negen ver trokken we uit Bern voor de terugreis en 's avonds om half twaalf stonden we weer bij de brouwerij. We kunnen terug zien op een geslaagde reis en een suc cesvolle deelname aan de 17e Zwitserse Tweedaagse. C.T. />y 1 Op 26 juni jl. werd de lichtinstallatie offi cieel door de bedrijfsleider van de vesti ging Zoeterwoude, ir. W. F. Schipper, in bedrijf gesteld. Dit geschiedde door het omlaag laten vallen van een hoeveelheid tennisballen, die boven de banen in een net waren opgehangen. Op hetzelfde moment gingen de lampen aan. Hierna werd op beide banen een ere-wedstrijd gespeeld. Dit alles gebeurde in aanwe zigheid van een groot aantal genodig den, onder wie de gasten van het Aca demisch Ziekenhuis Leiden, tegen wie die dag een vriendschappelijke wedstrijd werd gespeeld. Voorts de besturen van de tennisclubs Zoeterwoude Dorp en Rijndijk en vertegenwoordigers van di verse sectoren van de vestiging Zoeter woude. Behalve voor de tennisbanen voorziet de lichtinstallatie ook gedeelte lijk in verlichting van het voetbalveld, ten behoeve van trainingsdoeleinden. In zijn toespraak zei de voorzitter van de tennisclub, de heer W. F. N. Mal corps, erkentelijk te zijn jegens al de genen, die een bijdrage geleverd hadden aan de realisering van dit unieke project. Tevens betrok hij in zijn dankwoord allen die meegewerkt hadden aan het wel slagen van deze dag. Dank zij de lichtinstallatie is het aantal speeluren belangrijk uitgebreid. Boven dien kan men nu ook op andere uren dan na vijven (waartoe voorheen de meesten genoodzaakt waren) een balletje slaan. Er is een sterke toename van het aantal leden te melden. Momenteel zijn er 110 leden, terwijl een verdere toename te verwachten is. Ongetwijfeld zal deze verlichting door haar situering, namelijk direct aan de Hoge Rijndijk, de bekendheid van Hei neken in de omgeving van Zoeterwoude nog verder doen toenemen. Wederom is er in Zoeterwoude een ver eniging geboren, namelijk de Heineken Indoortraining Club Zoeterwoude. De eerste indoortraining vindt plaats op donderdag 9 september in de nieuwe sportzaal van het 'sport- en sauna-insti tuut Van Hondt in Leiderdorp. De trai ningsavond is elke donderdag van 17.15 tot 18.15 uur en staat onder leiding van een gediplomeerd sportleraar. De con tributie bedraagt 5,—per maand. Indien ook u belangstelling heeft, dan kunt u zich in verbinding stellen met de heer D. Berghout, toestel 4053 of met de heer P. M. A. Raaphorst toestel 4454. 26

Vers van 't Vat | 1976 | | pagina 26