F. van der Vegt B. A. Dammers Op 3 juni jl. vierde de heer Van der Vegt zijn zilveren jubileum. Zijn vrouw was uiteraard van de partij. De heer F. van der Vegt heeft tweeëntwintig- en-een-half jaar in de bottelarij van de brouwerij aan de Stadhouderskade gewerkt. De afgelopen twee-en-een-half jaar werkte hij op het expeditiecentrum Duivendrecht, sinds kort heer Banz gaarne noemde, namelijk te zeggen waar het op stond. Voor het vervullen van een stille wens het kopen van een fiets ontving de heer Van der Togt een envelop, verge zeld van de opmerking dat hem zeker één ding nooit gelukt was, namelijk om bij Heineken een contractrijwiel te bemach tigen. De heer D. Leegstra, hoofd speciale markten divisie internationaal, sprak met veel lof namens de gehele divisie internationaal voor alle prima verzorgde reizen die de heer Van der Togt in zijn laatste functie als travel manager had verzorgd. Als een bok op de haverkist reageerde hij als iemand, terug van weggeweest, treuzelde met afrekenen. Onder alle andere goede eigenschappen roemde hij de accuratesse van de heer Van der Togt. Met enige anekdotes en een gedicht tot slot overhandigde hij namens de divisie een draagbare radio. De heer J. Th. Kappelle, hoofd stafdienst public relations, noemde enige opvallende gebeurtenissen uit het jaar 1932. Spreker benadrukte de zeer uitgesproken PR-stijl die Van der Togt kenmerkte en die vooral tot uiting kwam tijdens zijn gast heerschap in de Raadskelder, waar hij de eerste groepen bui tenlanders op excursie ontving. Daardoor bouwde hij mee aan image van bier en bedrijf. Vandaar ook dat hij bij dit plechtige afscheid onder de Heineken vlag mocht plaatsnemen. Hij was de sportieve vent, die cricket- en voetbalregels ook hanteerde in zijn werk. Tot slot, geheel passend bij de liefhebberij van de heer Van der Togt, overhandigde de heer Kappelle hem een brouwkunstig standaardwerkje. De heer F. Steeneken, die zelf nog maar net het leven in het pensioenfondsregime kende, riep zijn vroegere collega een hartelijk welkom toe, wenste hem sterkte bij het overschrijden van de drempel en dankte hem nogmaals voor de goede sa menwerking in vroeger dagen. Mejuffrouw H. D. van den Steenhoven, stafdienst public rela tions, haalde ook nog enkele herinneringen op aan de „groene dagen" van het bestaan van de public relations afdeling bij Heineken.Omdat zij de heer Van der Togt steeds op de bres vond staan voor de goede oude normen, gaf zij hem een wel licht thans bruikbare regel mee voor zijn nieuwe bestaan: als het niet kan zoals het moet, dan moet het maar zoals het kan. Met een bos bloemen overtrad zij een van de heer Van der Togt's „oude normen" namelijk dat mannen geen bloemen krijgen. Tot slot memoreerde de heer W. F. Volkers, zijn allereerste baas, hoe een slanke jongeling op zijn boekhouding kwam werken en H.F.C. in die jaren veelvuldig onderwerp van ge sprek was. Toen de heer Van der Togt, zoals hij zei, zijn moeilijkste mo ment beleefde met het uitspreken van zijn slotspeech voor deze dag, bleken de vele herinneringen aan zovele gebeurte nissen uit zijn loopbaan zo geweldig plezierig, dat hij kon constateren dat Heineken een geweldig bedrijf is, ieders inzet waard. Hij bedankte zijn vrouw Els voor alles wat ze gedaan had in al die jaren en was blij dat ook zijn dochter en schoon zoon met hun kinderen bij deze receptie aanwezig konden zijn. Het echtpaar Dammers tijdens de ontvangst in de lunchkamer. de gratificatie, beide behorend bij het 40-jarig dienstverband. In de lunchkamer werd ook het personeelscadeau, een en velop met inhoud, overhandigd door de heer Verwoerd en tevens een projectiescherm en een diaviewer, namens de af deling. Op verzoek van de heer Dammers werden er in 't Koel- schip, waar de viering van het jubileum werd voortgezet, geen toespraken gehouden. De heer Van der Togt. 44 jaar een fervente Heineken supporter, met zijn vrouw tijdens de geanimeerde receptie ter gelegenheid van zijn afscheid. Het was op 22 juni jl. precies veertig jaar geleden dat de heer B. A. Dammers in dienst trad als kantooremployé op de afdeling hoofdboekhouding op het hoofdkantoor te Amsterdam. Sinds 1965 is hij onder meer belast met de totale factuurbehan deling. Van 1950 tot 1965 is de heer Dammers als chef magazijnen-administratie en inkoop werkzaam geweest in de vestiging aan de Stadhouderskade, waar op vrijdag 21 juni zijn jubileum werd gevierd. Daar werd hij, samen met zijn vrouw en één van zijn dochters, in de lunchkamer ontvangen door de heren P. Bol, directeur informatieverwerking, J. Wijhenke, hoofd administratie, A. G. Verwoerd, chef administratie en F. U. Verver, chef personeel- dienst stafdiensten. De heer Bol overhandigde de jubilaris met enige toepasselijke woorden de gouden speld met briljant en 21

Vers van 't Vat | 1976 | | pagina 21