A BELONINGEN WINNAARS „EENDRACHT- REIS" BEKEND R. Gomez Dominguez 850,-- De heer R. Gomez Dominguez, hef truckchauffeur op de afdeling bela ding Mauritskade, diende een voorstel in dat betrekking had op de krimptunnel. In het verleden ging het krimpfolie, be stemd voor het verpakken van het ex portbier, niet of nauwelijks open. De ge leiders kregen door deze stagnatie geen vat op het krimpfolie, hetgeen veel sto ringen tot gevolg had. Door nu wigvormige tussenstukken aan te brengen daar waar het krimpfolie de rollen verlaat, wordt het opengaan van het folie vergemakkelijkt Dit idee leidde tot een aanzienlijke daling van storingen. J. H. Wienen 575,-- beloning De heer J. H. Wienen, die als machinist in de energiedienst te Den Bosch werk zaam is, stelde een aantal veranderingen aan de apparatuur voor, die geleid heb ben tot een aanzienlijke besparing op koolzuur. Zijn idee werd beloond met een bedrag van 575,-. <Q fg C. G. M. Scholten beloond met 500,- De heer C. G. M. Scholten, werk zaam op de afde ling planning en control, vestiging Mauritskade, diende het volgende voor stel in. Per jaar worden er door Heineken enkele tienduizenden vaten gekocht. De fusten die niet gepallettiseerd worden aange voerd, worden met de hand gelost, op pallets gestapeld en per heftruck naar het magazijn vervoerd. Deze methode is zeer tijdrovend. Door aan de leveranciers van de fusten pallets te verstrekken, kunnen de vrachtwagens direct gelost worden, hetgeen tijd bespaart en tevens de vei ligheid ten goede komt. J. L. S. M. de Graaf 400,- belonirig De heer J. L. S. M. de Graaf, monteur in de elektrotech nische werkplaats op de vestiging aan de Mauritskade diende een voorstel in betreffende het naar buiten brengen van de benaderingsschakelaars van de pantinbanen. Bij een storing aan de be naderingsschakelaar was het een lang durige kwestie om deze schakelaar te repareren of te vervangen. Door deze schakelaars nu aan de bui tenkant van de machine aan te brengen, is er minder kans op storingen. Daarnaast kunnen de eventuele storin gen sneller worden opgeheven. H. Spronk 375,- beloning Het idee van de heer H. Spronk, bottelarij Bunnik, geeft een oplos sing voor de veel vuldige lekkages van bepaalde afdich tingen in de loogsecties van de spoel- machines van colonne 2 en 5, waarmee men had te kampen. Door de afdichtingsconstructie te wijzi gen, gecombineerd met een aangepaste materiaalkeuze, behoort lekkage nu tot het verleden. K G. J. A. Damen en A. van Rooy beloond met 335,— De heren G. J. A. Damen en A. van Rooy, beiden werkzaam in de lagerkelder in Den Bosch, stelden voor twee extra knevels aan te brengen op de trommelmantel van het U.S. 74m2-filter. Hierdoor wordt lekkage bij het vullen en leegdrukken van het filter voorkomen. Een tweede voordeel is dat de trommel minder frequent gedemonteerd hoeft te worden. De in Vers van 't Vat 3/1976 aangekondigde Eendracht-actie heeft op 22 juli jl. om 15.00 uur in de Raadskelder van de vestiging Amsterdam I haar bekroning gevonden. Zoals be kend heeft de raad van bestuur besloten de centrale ideeën buscommissie te belasten met de aanwijzing van twee personeelsleden, die in aanmerking kunnen komen voor een gratis zeereis met het zeilend zeeschip de Eendracht. Zij krij gen daarvoor ook extra verlof. Door het beschikbaar stellen van deze extra prijzen ook voor de komende jaren, werd nogmaals benadrukt hoezeer onze raad van bestuur het meedenken van velen via de ideeënbus waardeert. In totaal zullen in de komende jaren 16 personeelsleden die het door hen ingediende idee uitgevoerd en dus beloond zagen (of nog zullen zien), de gelegenheid krijgen een zeereis mee te maken. Voor dit jaar hadden zich 78 kandidaten aangemeld onder wie ook 3 vrouwelijke personeelsleden. Per vestiging was het aantal aanmeldingen als volgt: 500,- beloning voor idee van J. H. van 't Holt De heer J. H. van 't Holt, werkzaam in de bottelarij bij Van Olffen, stelde voor om de maga- zijnvoorraad anders op te stellen, zodat de heftruckchauffeurs en de mensen die de orders klaarmaken nog efficiënter kunnen werken in het magazijn. 18

Vers van 't Vat | 1976 | | pagina 18