Tafeltennis vanaf de tribune gezien. TAFELTENNIS Hoewel het begin van het tafeltennistoernooi een klein schoonheidsfoutje vertoonde, moet gezegd worden, dat de organisatie dit jaar voortreffelijk was. In de Daendelshal stonden, op een helft van de vloer, negen tafels op gesteld. Alle wedstrijden werden, door teams bestaande uit drie spelers, volgens het nor male competitiesysteem afgewerkt. Er wer den alleen geen dubbels gespeeld. De ontmoeting tussen Amsterdam en Den Bosch werd een spannende strijd, die ten slotte in een overwinning voor de Bossche naren eindigde. Later in de middag werd het ook spannend bij het treffen tussen Bunnik en Zoeterwoude, toen bleek dat het ging om het behalen van de derde plaats. Het geheel is bijzonder sportief verlopen (en dat zonder scheidsrechters!) Einduitslag: 1. Den Bosch, 2. Amsterdam, 3. Vrumona, 4. Zoeterwoude, 5. Zwolle, 6. G.G.N. VISSEN Over het weer hebben onze hengelaars de laatste jaren op de sportdag niet te klagen. Over de vangst wel. Aan de Wiesenberger- kolk, waar vanaf de wallekant een aantal roodbruine koebeesten en vanuit het water een koppel baby-eendjes de verrichtingen van onze sportvissers belangstellend gade sloegen, viel het totaalresultaat nogal mee: bijna 8V2 meter. De grootste vis werd gevan gen door de heer R. van Dongen (Rotterdam) Dank en waardering voor de heren Voortman (I.) en Van 't Hoff, die door dr. H. P. Meppelink een attentie overhandigd kregen. en door de heer D. Moerman (G.G.N.). Beiden vingen een brasem (boze tongen beweerden dat het dezelfde was) van 48 cm. Ook het beste persoonlijke resultaat was voor de heer Van Dongen (een totaal van precies 100 cm). Mede daardoor werd Rotterdam winnaar in dit onderdeel. Einduitslag: 1. Rotterdam (222 cm), 2. Den Bosch (206 cm), 3. Zoeterwoude (175 cm), 4. Zwolle (124 cm), 5. G.G.N. (68 cm), 6. Amsterdam (32 cm), 7. Vrumona (17 cm). Gezellig metz'n allen... Sportieve strijd, ook zonder scheidsrechters. VOETBAL De voetbalwedstrijden speelden zich af op het schitterende complex van de vereniging Hat- tem (twee velden met een grasmat als een biljartlaken, een keurige tribune en een juweel van een kantine). De acht teams (G.G.N. kwam met een tweede elftal) waren in 2 poules ingedeeld: G.G.N 1, Rotterdam, Vrumona en Zoeterwoude in poule A en Amsterdam, G.G.N. 2, Den Bosch en Zwolle in poule B In poule A eindigden G.G.N. 1 en Vrumona gelijk, elk met 4 punten uit drie wedstrijden. G.G.N. 1 met een beter doelgemiddelde (8—3) werd hier eerste Amsterdam won in zijn poule alle drie zijn wedstrijden. De finale, om de 1 e en 2e plaats, die als laatste wedstrijd werd gespeeld, kreeg een spannend en sensationeel slot. Na tweemaal een kwar tier spelen was de stand 0—0, waarin ook na de verlenging geen wijziging kwam. Ook de eerste ronde van zes strafschoppen leverde geen beslissing op (5—5). Toen ook na de tweede ronde de balans nog steeds in even wicht was (4—4), werden in de derde ronde strafschoppen „om en om" genomen. Dat wil «eggen, dat de ploeg die het eerst zou missen, de finale verloren had. Na een zenuwslopen de eindfase werd G.G.N 1 tenslotte winnaar. Einduitslag: 1G.G.N. 1,2. Amsterdam, 3. Den Bosch, 4. Vrumona, 5. Rotterdam, 6. Zwolle, 7. Zoeterwoude, 8. G.G.N. 2. Een brasem van 48 cm voor de heer Van Dongen (rechts). 16

Vers van 't Vat | 1976 | | pagina 16