Bridgen, in alle stilte, in de ..raadskelder". vier uur zo'n dertig wedstrijden werden ge speeld, Rotterdam dat op één na al zijn wed strijden won, maar daarbij voor de overwin ning op Amsterdam (heren dubbel) meer dan een half uur hard moest knokken, werd op dit onderdeel eerste. Einduitslag: 1. Rotterdam, 2. Amsterdam, 3. Den Bosch, 4 Zoeterwoude, 5. Vrumona en 6. G.G.N. In het totaaloverzicht is, ook van de overige onderdelen, te zien welke punten meetelden voor het brouwerspaard. BILJART Groot was de verrassing voor de deelnemers toen ze in een van de magazijnen van Van Olffen aankwamen en daar vijf fonkelnieuwe biljarts zagen staan in een ruimte, die sfeervol versierd was en waar bovendien, op het per ron, een soort tribune voor de supporters ge maakt was. Na de koffie werden al snel de eerste spelers aan de groene tafels geroepen, want er moesten die dag maar liefst 84 wed strijden gespeeld worden. Rond twee uur 's middags meldde Den Bosch zich als serieuze kandidaat voor de eerste plaats, maar Rotter dam en Amsterdam lagen ook nog volop in de race en tegen beide moest nog worden aan getreden. Nadat G.G.N.Vrumona, Zoeter woude en Zwolle waren afgevallen voor de eerste plaats, onderging ook Rotterdam dit lot. In de laatste ronde moest toen beslist worden wie van de twee overgebleven kans hebbers, Amsterdam en Den Bosch, zich win naar mocht noemen. Om half zes was het dan zover en hadden de Bosschenaren de eerste plaats veroverd. Einduitslag: 1. Den Bosch, 2. (ex aequo) Amsterdam en Rotterdam, 3. G.G.N., 4. (ex aequo) Zoeterwoude en Zwolle. BRIDGE Het onderdeel bridge werd gehouden in de „onderaardse gewelven" van de kantine van de vereniging Hattem. Een accommodatie, pas verbouwd en belangrijk uitgebreid, waar op vele clubs in het betaalde voetbal in den lande jaloers kunnen zijn. De klaverjassers zaten heerlijk koel... ...in de kantine van S. V. Hatto-Heim. Bij bridge werden in totaal 33 spellen gespeeld. In de voor het bridgetoernooi gereserveerde ruimte, een soort raadskelder, was het aan genaam toeven. De wedstrijd had een bijzon der geanimeerd verloop en door de deelne mers is verwoed maar zeer sportief om de punten gestreden. Om ongeveer half vijf was het laatste van de 33 spellen gespeeld en kon aan het opstellen van de eindstand begonnen worden. Deze luidde: 1. Rotterdam, 2. Am sterdam, 3. G.G.N., 4. Den Bosch, 5. Bunnik, 6. Zoeterwoude. KLAVERJAS De kantine van Hatto-Heim was aangewezen als speelruimte voor de klaverjassers. Nadat de indeling van de tafels uiteindelijk tot ieders tevredenheid geregeld was, kon het gevecht om de punten beginnen. Naarmate de dag vorderde, groeide in de bestuurskamer de spanning, want alleen daar wist men van de nek-aan-nek race tussen Amsterdam, Vru mona en Zoeterwoude. Met 37.867 punten kwam Amsterdam uiteindelijk als eerste uit de bus. Einduitslag: 1. Amsterdam, 2. Vrumo na (37.044 ptn.), 3. Zoeterwoude (36.027 ptn.), 4. Zwolle (35.508 ptn.), 5. Rotterdam (35.452 ptn.), 6. G.G.N. (34.560 ptn.), 7. Den Bosch (33.776 ptn.). Een van de magazijnen van Van Olffen... ....was tot een sfeervolle biljartzaal omgetoverd. 15

Vers van 't Vat | 1976 | | pagina 15