AMSTERDAM BRACHT BELOOFDE BRONZEN BROUWERSPAARD BINNEN Sportdag 1976: in alle opzichten zonnig! Hattem, 12 juni 1976. Schitterend weer, een prachtige accommodatie, een uit stekende organisatie, veel speelplezier op de verschillende onderdelen en al lerwegen een prima stemming, dat alles verhief de jongste sportdag tot een van de beste in de geschiedenis van de jaar lijkse concernontmoetingen. Van de zeven onderdelen speelden drie bridge, klaverjas en voetbal zich af op Het Achterveen, een fraai gelegen sportpark dat door twee voetbalvereni gingen V.V. Hattem (2e klas, zondag) en S.V. Hatto-Heim (3e klas, zaterdag) „bewoond" wordt. Tafeltennis en badminton waren onder gebracht in de al even fraaie sporthal, terwijl voor de biljarters in een van de magazijnen van Van Olffen een gezellige ruimte was geschapen. De hengelaars tenslotte streken neer rondom de Wiesenbergerkolk, een bui tendijks gelegen, ruime plas, het viswa ter van de vereniging Helpt Elkander. De vier accommodaties lagen, in een kring met een doorsnede van ongeveer een kilometer, niet ver van elkaar. Op geregelde tijden reden er bussen, die de supporters naar de verschillende (wed)strijdtonelen brachten. Badminton, van boven gezien. De zeven deelnemende ploegen wa ren: Amsterdam, Den Bosch, G.G.N. (Gedistilleerd Groep Nederland), Rot terdam, Vrumona, Zoeterwoude en Zwolle. Op vijf van tevoren opgegeven on derdelen konden zij trofeepunten verga ren, die meetelden voor de wisselprijs, het bronzen brouwerspaard. De te be halen punten op de overige twee onder delen, waaraan men naar believen kon deelnemen, telden uitsluitend mee voor de zogeheten groepsprijs. Amsterdam, dat op één eerste en vier tweede plaatsen beslag legde, werd met 61 punten glorieus winnaar, op ruime afstand gevolgd door Den Bosch (52 punten), dat op nummer drie, Rotter dam, slechts 1 punt voorbleef. G.G.N. bezette de vierde plaats, Vrumo na de vijfde, terwijl Zoeterwoude en Zwolle ex aequo zesde werden. Nadat de strijd gestreden was, de spe lers van de vermoeidheid en de toe schouwers van de spanning bekomen waren, kregen alle deelnemers aan deze dag een voedzame hap nasi goreng voorgezet. Spelers en supporters verza melden zich vervolgens in de sporthal, waar om zeven uur 's avonds de heer J. Rijks, belast met de dagelijkse leiding van Van Olffen B.V., de uitslag bekend maakte en de prijzen uitreikte. Tevoren had de heer T. Zwaagstra, de beheerder van de sporthal, die voor de wandellief hebbers onder de supporters een inte ressante puzzeltocht door Hattem had uitgezet, de winnaressen een leuke her innering overhandigd. Met nog een uurtje feestvieren met mu zikale medewerking van de boerenkapel De Kleikloeters onder leiding van de heer J. Oosterbroek werd deze, door ie dereen als bijzonder geslaagd ervaren sportontmoeting besloten. Nasi voor het Leger. Ongeveer hon derd overgebleven nasi-maaltijden werden nog diezelfde dag in Amster dam bij het Leger des Heils afgeleverd, waar zij in dank werden aanvaard. BADMINTON In plaats van tennis, waarvoor de organisato ren ondanks verwoede pogingen geen banen hadden kunnen bemachtigen, werd dit jaar badminton gespeeld. In de sporthal, waar de andere helft van de vloer voor de tafeltennissers was ingeruimd, waren drie banen uitgezet, waarop van tien tot Een van de badminton-dubbeis. De winnaars van de trofee en van de groepsprijzen (een bokaal per sport). 14

Vers van 't Vat | 1976 | | pagina 14