Gepensioneerden op stap Rotterdam/Zoeterwoude Amsterdam II Amsterdam I Tafelen in Schaluinen Op 1 juni vertrokken om omstreeks 8.30 vanaf het Centraal station Rotterdam ongeveer 350 gepensioneerden van de vestigingen Rotterdam en Zoeterwoude richting Breda. In Breda stonden 8 bussen gereed om de oud-medewerkers via Brussel naar het Bobbejaanland in België te brengen, waar de lunch gebruikt werd. Na de lunch was het tijd voor de Bobbe- jaan-show, die hier en daar wat tegen viel, maar waar de meesten toch wel van genoten hebben. Ook het zonnetje liet zich nog even zien en velen hebben dan ook van de gelegenheid gebruik ge maakt om een wandeling te maken door het grote pretpark. In de gezellige zaal van Schaluinen, een verbouwde boerderij op het gelijknami ge landgoed op de grens van Nederland en België, wachtte een prima verzorgd diner. Daarna ging het weer richting Rotter dam, waar de trein om iets over tienen aankwam. Op 3 juni reisden 245 oud-medewerkers van de vestiging Mauritskade per bus naar Motel Sassenheim. Het was een beetje fris maar de stemming zat er al gauw in. In het motel werd de koffie gebruikt en vandaar ging de rit verder door de prachtige omgeving van Noordwijk- Wassenaar. Na de lunch in Avifauna werd een be zoek gebracht aan de nieuwe brouwerij in Zoeterwoude. In groepen gingen de deelnemers rond en zij waren nadien in de gelegenheid de nieuwe Heineken film te zien. Zeer enthousiast was men over de nieu we vestiging en mede door de voortref felijke ontvangst bereikte de stemming een hoogtepunt. Om omstreeks vijf uur ging de rit weer naar Avifauna alwaar het diner werd aangeboden. Het eten was goed en de sfeer best. Het was al over tienen toen het gezelschap, enigszins vermoeid maar wel voldaan in Amsterdam terug keerde. Op 4 juni stonden om acht uur vijf bus- Aankomst in het natte Bobbejaanland Na regen komt zonneschijn... sen klaar voor de gepensioneerden van Amsterdam I. Hun stond hetzelfde pro gramma te wachten als de andere Am sterdamse oud-medewerkers. Om iedereen alles goed te kunnen laten zien werd ook nu het grote gezelschap in tweeën gesplitst. De ene groep bracht 's morgens een bezoek aan de brouwerij in Zoeterwou de, waar in het ontvangstgebouw koffie met gebak klaarstond en waar eveneens de nieuwe concernfilm werd vertoond. Daarna stonden de bussen klaar voor een rondrit over het brouwerijcomplex. Uiteraard werd de rondleiding afgeslo ten met een biertje, in aansluiting waar op een koffietafel werd aangeboden. Nu was het de beurt aan de andere groep om de brouwerij te bezichtigen, terwijl de eerste groep het ochtendpro gramma ging volgen. Dit betekende een rondrit in de omgeving van Zoeterwoude waar in Motel Sassenheim enkele con sumpties konden worden gebruikt. Rond de klok van vier uur kwam iedereen bij elkaar, waarna gezamenlijk gedineerd werd in Avifauna. Nadat nog veel over de dag werd nagepraat en nog enkele her inneringen uit 'de goeie ouwe tijd' wer den opgehaald vertrokken de gepensio neerden weer naar Amsterdam. Het pleziertreintje dat je door het pretpark voerde 12

Vers van 't Vat | 1976 | | pagina 12