Concernstand met oude treinglorie doorslaand succes op 20 ste ROKA Het doel van onze aanwezig heid was uiteraard niet alleen met een bijzondere blikvan ger te komen. Wat onze thuisverbruik-verkoopg roe pen voor ogen hadden was met deze stand de detailhan del een voorbeeld te geven van hetgeen sfeermaken en het brengen van een goede presentatie vermogen bij te dragen aan een hogere om zet. Reacties, niet alleen in de vorm van lovende commen taren op de uitvoering, maar ook en met name verzoeken om adviezen-voor-een-ei gen-presentatie, wezen erop dat in alle opzichten van een geslaagde beurs mocht wor den gesproken. Van de ruim 30.000 Roka-bezoekers heb ben de meesten voor kortere of langere tijd aangelegd in of rond 'Heineken Centraal'. Ook de ondernemers-van-de toekomst, de leerlingen van detailhandelsscholen, kwa men in groten getale per traditie op donderdag en het laat zich licht begrijpen, dat de jeugd zich maar moei lijk van dit voor een beurs toch wei bijzondere gebeuren kon losmaken. De verkoop van de verschillende produk- ten werd extra gestimuleerd door een speciale beursactie in de vorm van het reeds eer der (Slijtersvakbeurs, Vers van 't Vat 8/1975) gebrachte en voor deze beurs aange paste 21-spel. Utrecht, Jaarbeurscomplex, 16 tot en met 20 februari 1976. Bernhardhal. ,,Het assortiment dat loopt als een trein". Dit was het motto, waaronder ons concern deelnam aan de 20ste Roka, nationaal de grootste vak beurs voor voedings- en ge notmiddelen, die dit jaar ruim 30.000 bezoekers trok. 'Dit is geen stand, dit is een gebeu ren.' Deze uitspraak, toege schreven aan Utrechts bur gemeester H. J. L. Vonhoff en opgetekend aan het prille be gin van deze vijfdaagse vak beurs, vertolkte in een ver rassend vooruitziende ver woording de eerste en wellicht beste indruk van onze inzending, die al vóór de opening van deze Roka zich een zekere faam had verwor ven. Blikvanger en grote trekker (hoewel jaren gele den reeds voorgoed tot stil stand gekomen in het Spoor wegmuseum) was de kleine, parmantige locomotief, met personen- en goederenwa gon, van de RTM (Rotter damse Tramweg Maatschap pij), die achter elkaar langs het perron en vóór het station 'Heineken Centraal' stonden opgesteld. Het kleine zwarte monster, in de jaren dertig en ook nog later een be kende en beruchte verschij ning, leeft in de herinnering van vele ouderen voort als 'de moordenaar', de lokaaltrein (eigenlijk een tram), die gil lend door de straten van Rot terdam-Zuid denderde op zijn weg van of naar Oostvoorne, via de vele stationnetjes op de Zuidhollandse eilanden Nu oogstte de kleine loc uit 1920 uitsluitend bewondering en vele waren de vragen, die de aanwezige employés van het Spoorwegmuseum te beantwoorden kregen. Erachter stond het perso nenrijtuig, voor deze gele genheid omgedoopt tot VIP De uitstalling van het totale as sortiment in de kleine goederen wagon. COACH. Aan het einde van het perron de kleine open goederenwagon, volgetast met een kleurrijke uitstalling van ons totale drankenpak ket: Het assortiment dat loopt als een trein. Dit assortiment bestond uit de produkten van de concern-'partners': bier, frisdranken, gedistilleerd, wijn (Van Olffen en Reuchlin), van wie de laatste zich dit jaar ook bij de anderen gevoegd had. Alles onder één dak be tekende, dat ons concern zich op een verhoudingsge wijs kleiner oppervlak groter en grootser kon manifeste ren. Behalve in het totale as sortiment in de goederenwa gon was elke produktgroep vertegenwoordigd met een aparte display, op het perron en rond het station. Behalve de stationwagentjes waarop deze uitstallingen waren neergezet, was de gehele en tourage zoveel mogelijk in het teken en de stijl van een sta tion uit de jaren dertig ge bracht. Mr. A. Geurtsen, voorzitter van het Roka-bestuur, bracht, in ge zelschap van onder meer mr. C. van Veen, voorzitter van het V.N.O. (I.) en Utrechts burge meester H. J. L. Vonhoff, (r.) op de openingsochtend een bezoek aan onze stand. De 'Wachtkamer' van het station was bijna voortdurend voibezet. Overzicht van de stand met links de locomotief met personenwa gen. 8

Vers van 't Vat | 1976 | | pagina 8