PRODUKTIE EN COMMERCIE IN DEN BOSCH samen onder één dak Het kantoor biedt plaats aan 125 perso neelsleden. Om boven te beginnen: Op de vierde verdieping heeft onder andere de bedrijfsleider, ir. A. K. E. ten Bruggen Cate, zijn domicilie. Zijn secretaresse, mevrouw G. A. Ehrenforth, vertelde: ,,lk vind 't heerlijk in dit nieuwe gebouw. Al die ruimte! 't Is net of we in een luxe hotel logeren". Op de derde verdieping zit de boekhou ding-administratie, tezamen in een grote ruimte. Enkele dames vonden het er nog niet erg gezellig: ,,de sfeer moet nog ko men", zeiden zij. Het verkoopsecreta riaat, de debiteuren-informatie en de bi bliotheek huizen op de tweede verdie ping. De gewestelijk verkoopleider ho- Den Bosch, 23 januari 1976. Eindelijk is het dan zover: de Bossche brouwerij heeft een echt kantoor. Éénentwintig jaar nadat een eerste be richt in de krant verscheen is het dan zover, dat de landelijke commercie en produktieafdelingen in Den Bosch ge- En die mag gezien worden. De ruime entree is aangékleed met veel planten bakken (zoals die trouwens in het hele gebouw ruimschoots zijn terug te vin den) en, eigenlijk vanzelfsprekend, met een beeld van de bok, mascotte van de Heineken Fanfare. zamenlijk een bijzonder fraai en modern gebouw ter beschikking hebben", zei drs. G. van Schaik, voorzitter divisie Ne derland, onder meer in zijn speech tij dens de informele opening van het nieuwe kantoorgebouw. Hij maakte ook de naam bekend van de ontvangstruim te, die overeenkomstig een suggestie uit de Bossche gelederen „Cambrinuskel- der" zal heten, genoemd naar de schutspatroon van het bier. ,,Over het ontstaan van Cambrinus als schutspa troon van het bier zijn de meningen zeer verdeeld. Dat hij de uitvinder van het bier zou zijn geweest wordt in het algemeen sterk betwijfeld. De naam zou zijn afge leid van Jean Primus, de Franstalige be titeling van Hertog Jan de Eerste van Brabant, die een zeer groot bierdrinker moet zijn geweest." De heer Van Schaik dankte architect Fennis en zijn staf die het gebouw ge creëerd hebben, alsmede al diegenen die bij de bouw betrokken zijn geweest. Het is bekend dat de heer A. H. Heineken veel bemoeienis heeft gehad met de al gehele inrichting. Het bokkebeeld in de entreehal, temidden van fraaie planten bakken. De gezellig ingerich te kantine, van waar uit men een leuk uit zicht heeft op de Rietveldenweg en de brouwerij aan de overkant. 6

Vers van 't Vat | 1976 | | pagina 6