OPENING DISTRIBUTIECENTRUM AMSTEL III Heineken Amsterdam distributie i centrum Overzicht van de ruimte, met op de achter grond 'de vliegende non'een nieuw type vrachtwagen, waarvan de laadkleppen auto matisch kunnen worden geopend. joen kratten bier of ongeveer 23 miljoen flessen bier. De buitenopslag heeft een capaciteit van ongeveer 2,5 miljoen kratten of ongeveer 57 miljoen flessen. Het centrum is dag en nacht geopend gedurende vijf dagen per week. Er wer ken momenteel ruim vijftig personen, overwegend in drie-ploegendienst. De overslagcapaciteit bedraagt thans 150 vrachtwagens van 28 ton elk, per etmaal. Deze kan worden opgevoerd tot 260 vrachtwagens per etmaal. Het bouwkundig ontwerp van het distri butiecentrum is verzorgd door het Hei- neken bouwbureau te Rotterdam, dat ook de directie over de bouw voerde. Het werk is uitgevoerd door het bouwbedrijf E. B. A. te Amsterdam als hoofdaanne mer. Op 29 januari jl. werd in het Industriege bied Amstel lil te Amsterdam het nieuwe distributiecentrum van Heineken ge opend. Drs. C. H. de Cloe, wethouder van Publieke Werken van de gemeente Amsterdam, verrichtte de openingshan deling. Door middel van een druk op de knop openden de laadkleppen van een grote vrachtwagen zich, waarna zeven meisjes in klederdracht, voorstellende de provincies die tot het verzorgingsge bied van het nieuwe distributiecentrum behoren, te voorschijn kwamen. Twee meisjes boden de wethouder en drs. G. van Schaik, voorzitter divisie Ne derland, een pul met bier aan, waarmee beide heren een toast uitbrachten op de jongste aanwinst van Heineken. Het nieuwe distributiecentrum is de eerste operationele industrievestiging in het gebied Amstel III. Het is het grootste distributiecentrum dat Heineken in Ne derland heeft. In Amsterdam beschikte Heineken tot voor kort over vijf externe opslagplaatsen voor gereed produkt en lege emballage. Dit stond een efficiënte bedrijfsvoering in de weg. Het nieuwe distributiecentrum is primair een schakel tussen de twee Amster damse brouwerijen en de afnemers in Amsterdam en de rest van Noord-Hol land en voorts de provincies Groningen, Friesland, Drente, Overijssel, Gelderland en Utrecht. Aanvoer naar dit centrum zal evenwel ook plaatsvinden vanaf de brouwerijen te 's-Hertogenbosch en Zoeterwoude. De totale oppervlakte van het distribu tiecentrum is bijna 40.000 vierkante me ter. Het gebouw beslaat hiervan 11.000 vierkante meter. De lengte van het ge bouw is 150 meter, de breedte 75 meter. De overdekte opslagcapaciteit voor ge reed produkt bedraagt 80.000 hectoliter, hetgeen te vertalen is in ongeveer 1 mii- De zeven meisjes in de klederdracht van de provincies, die vanuit het distributiecentrum beleverd worden. De heer De Cloe. rechts op de foto, met de heer Van Schaik, die hem de zilveren pul met inscriptie heeft aangeboden. M 1 m fidèfartf® r - - Dif'T GELDERLAND UTRECHT 5

Vers van 't Vat | 1976 | | pagina 5