BENOEMINGEN De heren Heineken en Van de Vijver in gesprek met Ronny Erends (links), regisseur van de nieuwe film. In de jaarlijkse algemene vergadering van aandeelhou ders van Heineken N. V.. gehouden op 8 januari 1976, is tot commissaris van deze vennootschap benoemd drs. S. Orlandini, president-directeur van de Koninklijke Luchtvaartmaatschappij N.V. te Amsterdam. De heer Orlandini is 54 jaar. Mr. J. J. C. Alberdingk Thijm en de heer P. H. van Zeil zijn met ingang van 13 januari 1976 benoemd tot commis saris van Heineken Nederlands Beheer B. V. De heer Alberdingk Thijm, voorzitter van de raad van bestuur van Koninklijke Textielfabrieken Nijverdal-ten Cafe N. V., is 46 jaar oud. De heer Van Zeil is lid van de Tweede Kamer en bekleedt voorts de functie van secretaris van de Katholieke Volkspartij. Zijn leeftijd is 48 jaar. Overzicht van een gedeelte van de zaal tijdens de afscheids bijeenkomst. De heer Ton wordt op de voorste rij geflan keerd door de leden van de raad van bes tuur v.l.n.r. de heren Van der Werf, Van Marwijk Kooy. Heineken en Van de Vijver. tijdens de film niemand is weggeglipt wijst erop dat de disci pline in ieder geval vooruitgegaan is." De heer Ton zei genoten te hebben van de wereldpremière van de Heineken-film, waarin hij vele plekjes op'de aardbol is te gengekomen, waar hij getracht heeft de Heineken-produkten aan de man te brengen. Sprekend tot de heer Heineken dankte de heer Ton deze voor de jarenlange samenwerking. Hij zei in de heer Heineken altijd de sprankelende inventieve geest en het bijzondere gevoel voor humor bewonderd te hebben. Inhakend op de voor hem lovende woorden, die de heer Mie- dema gesproken had, liet de heer Ton weten, dat hij ook wel eens verschil van mening met de heer Miedema had gehad. Dat kwam dan niet omdat de heer Miedema een Fries was en de heer Ton niet, maar omdat de heer Ton geen Fries was. Twee zaken wilde de heer Ton voor zijn vertrek nog wel even verduidelijken, omdat ze tot nu toe voor velen in een waas van mystiek gehuld gebleven zijn: a. waaraan hij zijn doctorstitel te danken heeften b.waarom hij destijds bij Philips is weggegaan. De antwoorden zijn eenvoudig: a. omdat hij gepromoveerd is in de Spaanse taal waaraan hij als studierichting een beetje was blijven hangen, en b. omdat hij tijdens oriënterende gesprek ken bij Heineken al van zoveel enthousiasme had blijkgegeven, dat hij al zou hij gewild hebben niet meer terug kon. De heer Ton zei er evenwel nimmer spijt van te hebben gehad en dankte de leden van de raad van bestuur en alle medewer kers voor de jarenlange vriendschap. Twee Heineken-mensen bedankte hij met name: zijn secretaresse Marleen Schönber- ger, die met zoveel toewijding en geduld voor hem heeft ge werkt, en zijn chauffeur, Nico de Rot, met wie hij in tien jaar zo'n 800.000 km heeft afgelegd en die hem nu heeft afgeleverd zonder ooit ,,in de kreukels te zijn gegaan". De heer Ton sloot zijn gloedvol verhaal af met een toast op ieders welzijn en op dat van onze prachtige onderneming. De projectie van de nieuwe Heineken-film in 't Koelschip te Amster dam. De heren Ton en Heineken applaudisseren na de eerste vertoning van de nieuwe concernfilm 'The World of Heineken 4

Vers van 't Vat | 1976 | | pagina 4