AFSCHEID DR. J. P. TON Secretaresse Mar leen Schönberger neemt afscheid van de heer Ton. Ook chauffeur Nico de Rot was op de af scheidsreceptie pre sent. De heer Miedema biedt de heer Ton een set vliegkaarten en enige reisgidsen aan. De Heineken-medewerkers die vrijdag 20 februari in 't Koel- schip van onze Amsterdamse brouwerij verenigd waren voor de afscheidsreceptie van het lid van de raad van bestuur, dr. J. P. Ton, hebben naast de wereldpremière van de nieuwe con cernfilm 'The World of Heineken', kunnen genieten van een wervelend stuk humor dat dr. Ton in zijn dankwoord had inge bouwd. Onophoudelijk waren er lachsalvo's als reactie op de zeer toegesneden spitsvondigheden en de vele gasten zullen deze receptie alleen al hierdoor als 'ouderwets gezellig' heb ben ervaren. Het gevoel voor humor en de gave om deze ook zelf te bedrij ven waren tevoren reeds door de heer A. H. Heineken ge schetst als bijzondere eigenschappen van de heer Ton. In zijn speech ging de heer Heineken in 't kort in op de loopbaan van de heer Ton, die 22 jaar geleden bij ons concern in dienst kwam als directeur van de C. A. Cerveceria Heineken de Ve nezuela in Caracas. Op 1 april 1963 werd hij lid van de raad van bestuur en belast met de leiding over de binnenlandse ver koop. In 1969 werd hij voorzitter van de divisie internationaal en in 1973 van de divisie overseas. Aan de hand van berichten uit de krant van 1 februari 1954 en de situatie van vandaag gaf de heer Heineken tal van veran- De heer Ton in het spreekgestoelte tijdens zijn dankwoord. deringen van de afgelopen periode aan. Ons concern stond toen aan het begin van e$n nieuwe fase van uitbouw, hetgeen onder meer tot uitdrukking kwam in de toen levende plannen voor de bouw van een derde brouwerij in Nederland, die zou worden gevestigd in Den Bosch. Ook als men het jaarverslag van 1954, bestaande uit 12 pagina's, en dat van vandaag, dat 56 pagina's telt, naast elkaar legt, ziet men dat er heel wat is veranderd. De heer Heineken dankte de heer Ton voor de wijze waarop deze zich steeds voor het concern heeft ingezet, en heel in het bijzonder voor de vriendschap, de collegialiteit en de opge wektheid, die hij steeds bij zijn collega had aangetroffen. ,,Het is een gave om zó in het leven te staan en het was dan ook een voorrecht je als collega te hebbenaldus de heer Heineken, die de heer Ton en zijn vrouw nog vele jaren in goede ge zondheid toewenste en hem als verrassing de eerste vertoning van de nieuwe Heineken-film aanbood. Drs. A. Miedema, groepsdirecteur van de divisie internationaal, nam de periode sinds de reorganisatie in de divisiegewijze opbouw van het concern nog eens onder de loep. In die tijd hebben wij de heer Ton leren kennen als een man met vele aspecten: ervaring, inzicht, tact, humor en geduld. Het was toen allesbehalve een rustig huis waarover de heer Ton moest 'vaderen'. Maar hij hield de familie goed bij elkaar," aldus de heer Miedema. Ook belichtte de heer Miedema de wereldomspannende acti viteiten van de heer Ton. ,,U hebt te maken gehad met vele landen waar altijd wel iets buiten de orde gebeurde. De golven liepen dan hoog op en dat vroeg veel van uw besluitvaardig heid". Hij roemde de heer Ton voorts als een perfect gastheer, een boeiend causeur en een plezierig reisgenoot, die overal waar hij kwam belangstelling voor de medemens toonde. Namens de directie en managers van de divisie internationaal, de directie van HTB en de vroegere medewerkers van de heer Ton in Caracas bood de heer Miedema vervolgens een aantal vliegkaarten en reisgidsen van Europa aan, die de heer Ton goed van pas kunnen komen nu hij onlangs zelf een vliegtuig heeft gekocht en van „passief passagier is overgegaan naar actief vlieger". De snedige wijze waarop de heer Ton vervolgens beide spre kers bedankte, boet in aan kracht wanneer we de veelheid van opmerkingen in een paar alinea's zouden samenvoegen. We zullen er derhalve maar enkele citeren. De heer Ton begon met te zeggen dat hij tijdens de receptie wederrechtelijk aanwezig was omdat hij tevoren reeds het Heineken-legitimatiebewijs had ingeleverd en voor deze bijeenkomst geen uitnodiging had ontvangen. Sprekend over de vele veranderingen in de loop der jaren stond hij stil bij de thans aanwezige prikklokken. „Vroeger kenden we ook glijdende werktijden, ledereen gleed naar binnen en vaak heel onopvallend naar buiten. Dat er

Vers van 't Vat | 1976 | | pagina 3