MISTER SNOR 1976 BOKMA CITROENJENEVER VOOR REBROFF BIERGLAZEN IN AUSTRALIË In café De Grote Slok te Amsterdam stonden op 15 februari 12 snorren in allerlei soorten en maten in het middelpunt van de belangstelling. Zij sierden de 12 finalisten, die kandidaat waren voor de titel Mister Snor 1976. Er waren twee categorieën: de zogenaamde eredivisie, jarenlang kneveldragers en de eerste divisie, de goedwillende amateurs, die in november pas waren begonnen met het kweken van een snor. Dit op initiatief van de heer B. Pfau, caféhouder van De Grote Slok, als grap met zijn vaste klanten. De jury, bestaande uit onder meer Piet Römer, Lou Polak en Miss Amsterdam, had het er niet gemakkelijk mee maar bestempelde uiteindelijk Joop Staarthof, de befaamde sinaasappelkoopman van de Albert Cuypmarkt, als Mister Snor 1976. Cor Brinkman werd winnaar bij de goedwillende ama teurs. Nadat de uitslag bekend gemaakt was, vertrokken de winnaars voor een triomftocht in de Heineken-ton, de rest volgde in een Engelse taxi en een koets. Op de foto Joop de Snor beladen met prijzen, tussen Piet Römer en Miss Amsterdam. De heer P. Peul, medewerker in de bot telarij bij Bokma in Leeuwarden, is een enthousiaste fan van Iwan Rebroff, het geen hij niet onder stoelen of banken steekt. Tot drie maal toe was hij bij een optreden van Rebroff aanwezig, waarbij hij de 'zanger met het grootste toonbe- reik' steeds een fles Bokma citroenjene ver aanbood. Het was hem namelijk be kend, dat Rebroff een groot liefhebber van citroenjenever is, terwijl deze drank bovendien de, overigens niet weten schappelijk vastgestelde, reputatie heeft van een 'goede smering voor de stem banden' te zijn Op de foto overhandigt de heer Peul zijn geschenk aan Iwan Rebroff. De heer F. J. Snijders, die zeventien jaar geleden naar Australië emigreerde, heeft uit liefhebberij een grote verzameling bierglazen aangelegd. Met 1200 diverse exem plaren is dat de meest uitgebreide verzameling in Australië, zegt hij. Een bezoek dat hij onlangs aan Amsterdam en onze brouwerij aan de Stadhouderskade bracht, stelde hem in de gelegenheid zijn collectie Heineken en Amstel glazen te complete ren. Weer later stuurde hij ons bijgaande foto, waarop hij zelf staat afgebeeld, vóór de kast waarin het assortiment Heineken en Amstel glazen is ondergebracht. In het plaatsje Birdwood, waar de heer Snijders woont, is zijn hele verzameling in een museum opgesteld. De bierglazencollectie, die hoofdzakelijk uit importglazen be staat (omdat de Australische glazen meestal geen decoratie hebben), is in de afge lopen kerstvakantie door duizenden museumbezoekers bewonderd. 26

Vers van 't Vat | 1976 | | pagina 26