"HOGE VELUWE40" DEN BOSCH VERWELKOMT COLONNE 10 in Zoeterwoude In de maand februari was onze vestiging te Zoeterwoude de gastheer van een prachtige fototentoonstelling over het park De Hoge Veluwe. Dank zij de inspanningen van de heer R. van Rijn, groep Centraal Afrika, stond deze reizende 'Hoge Veluwe 40' een maand lang te kijk op de loopbrug tussen het kantoor en de kantoorkantine. De heer Van Rijn, die erg veel liefhebberij in natuurfotografie heeft, was één van de prijswinnaars van de ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan door de Vereniging van Vrienden van de Hoge Veluwe uitgeschreven wedstrijd (in 1973). Het zijn wer- De foto van de heer Van Rijn. kelijk prachtige opnamen. Mede dank zij Kodak Nederland, die onder andere voor de vergrotingen zorgde, is nu gestart met het laten rondreizen van deze expositie. Na eerst enkele jaren in 'De Aanschouw' (bezoekerscentrum in het Park) te hebben gestaan, kwam de tentoonstelling in februari het eerst bij Hei- neken te Zoeterwoude. Helaas moet u de schitterende kleuren missen, omdat we al leen een zwart-wit beeld kunnen afdrukken. Mocht u in de buurt van de Hoge Veluwe komen, een bezoek aan dit park (5500 hectare ongerepte natuur, vrij wandelen, behalve in de rustgebieden voor grofwild) is zeker de moeite waard. Overzicht van de tentoonstelling. Medio januari arriveerden op het terrein van onze brouwerij in Den Bosch de eerste onderdelen van de nieuwe flessenco- lonne. Ook de overige grote 'stukken' zijn inmiddels aangeko men en op het ogenblik is de montage in volle gang. Colonne 10 is bestemd om 30 cl flessen (binnenland) te gaan verwer ken, met de mogelijkheid ook 'halve liters te draaien', zoals dat in bottelarijtermen heet. Uitgerust met twee vulmachines zal colonne 10 een capaciteit hebben van 75.000 flessen per uur. Verwacht wordt dat de montage over ruim vier maanden zal zijn voltooid. In augustus wordt dan een begin gemaakt met het proefdraaien. Op foto 1 ziet u het naar binnen manoeuvreren van een on derdeel van de flessenspoelmachine, waarvan op foto 2 vier secties in de hal staan te wachten op de montage. 21

Vers van 't Vat | 1976 | | pagina 21