KRONKEL-KRYPTOGRAM DE PUZZELHOEK De heer A. Hulzebos, werkzaam op de centrale verkoopadministratie te Rotter dam, heeft op verzoek van een aantal liefhebbers een kronkel-kryptogram in elkaar gezet, waaraan u hopelijk veel plezier zult beleven. Uw oplossing kunt u tot uiterlijk 15 april 1976 sturen naar: Redactie Vers van 't Vat, postbus 28 te Amsterdam, onder vermelding van 'Puz zelrubriek'. Voor de prijswinnaars zijn weer cadeaubonnen ter waarde van 10,— te verdienen. De kronkel bestaat hieruit, dat als het laatste vakje van een horizontale of een verticale balk het eerste (in één geval het derde) vakje is van een verticale, re spectievelijk horizontale balk en tevens is voorzien van een pijl, het gevraagde woord zich in de richting van deze pijl voortzet. In nevenstaand kryptogram komen vijf van deze „gebogen" woor den voor, namelijk hor. 5 en 24; vert. 4, 13 en 14. Om alle misverstanden te voorkomen is achter iedere omschrijving tussen haakjes aangegeven uit hoeveel letters het gevraagde woord bestaat. HORIZONTAAL: 1. Van nature een circulaire wande ling. (9) 5. Natuurlijk vult u dit vrijwillig in. (7) 7. De meester dirigeert in 't heilig huisje. (5) 8. Als puntje bij (liggend) paaltje (-) komt: een courant artikel, Weledele Heer. (9) 10. Hoe heerlijk vorst kan zijn. (5) 11. Dit is zoo beestachtig. (5) 13. Marianne zegt, dat ze er niets aan vindt. (4) 26. Het dessert doet de deur dicht. (3) 27. Voor een kwartje kwam-ie 't doen. O) VERTICAAL: 1. Zie je nu wel, dat je een ogenblikje kunt nemen. (5) 2. Ter verstrooiing het iemand onge zouten betaald zetten. (9) 3. Wat de schoenmaker heeft klaar gespeeld. (6) 4. Fotografisch assistent. (17) 5. Waarmee een oor met vrucht z'n draai vindt. (3) 6. Zo'n studie is bloot toeval. (5) 9. Plezier om ys is van vreemde smet ten vrij. (5) 11. Kamergeleerde, in Friesland te vondeling gelegd. (4) 12. Klokhuis. (5) 13. Een klontjestang? Daar word je stil van. (13) 14. Studeert Frans? (5) 15. Raar portret van een rare snijboon. (9) 16. De gastvrouw is voor géén kleintje vervaard. (8) 18. Het eind is zoek, anders was het fout geweest met de omgang. (7) 20. Welk merk selderij heeft de juf frouw? (4) 21. Een uitgave staat onder druk. (6) 23. Een middel om iemand iets in de schoenen te schuiven. (5) 17. Koning met enkelvoudige zienswij ze. (6) 19. Voornaam politicus. (4) 22. Sprookjesachtig zoals die vrouw kan lopen. (5) 24. Tophit. (13) 25. Dit is precies in uw straatje. (9) Oplossing Vario kruiswoordraadsel: Fijn, dat u er ook was. U en die 157 andere inzenders, noeste werkers en gepensioneerden. En bij zulk een groot aanbod van in zendingen heeft het lot nader te be slissen. Aldus zijn de navolgende drie prijswinnaars aangewezen: Mejuffrouw Anny Schel te Vinkei. De heer A. Boeklagen te Amsterdam. De heer T. Verschoor te Rotterdam. Allen proficiat! Alle inzenders krijgen de toegezegde verrassing thuisgestuurd. De puzzel werd als „puur pittig" ge kwalificeerd, hetgeen juist voor de echte liefhebbers een extraatje ge durende de feestdagen betekende. Hij had zijn variatie in de gemakkelij ke en de moeilijke kanten, een boeiend spel leverend voor een ieder. Een tweetenige luiaard is een „unau", voor Leiden staat LB (Lug- dunum Batavorum in het Latijn) en een andere afkorting van een schei kundig element dan Rb (rubidum) bestaat in dit geval niet. „En" als bijwoord komt voor, vraag het maar na in Zuid-Holland. Enzo voort, enzovoort. Hartelijk dank voor uw deelname en tot ziens. Keiler 20

Vers van 't Vat | 1976 | | pagina 20