Idee van J. P. van der Lee met 1.125,- beloond 1.000,- voor J. de Vos Idee P. Bakker met 500,- beloond 500,- voor idee G. Langerak ZEG OP, WAT BETER KAN! De etiketteermachine, waarop het idee van de heer Van der Lee betrekking heeft. De heer J. P. vam der Lee, die werk zaam is in de distilleerderij aan de Maaskade te Rotterdam, diende een voorstel in met de volgende strekking: Door op de etiketteermachine een hulpstuk ter begeleiding van het hoofd etiket na belijming tot fles aan te bren gen, kan het etiket niet meer krullen. Dat betekent materiaalbesparing en minder kans op stilstaan van de colonne. De heer Van der Lee ontving voor zijn idee een bedrag van ƒ1.125,- en hij koos uit de eerste groep geschenken een di gitaal klok/radio. De heer J. de Vos is werkzaam op de vestiging Amsterdam II als groepsleider storingsdienst. Het idee dat hij instuurde, betrof een ef ficiëntere manier van ombouwen van de etiketteermachines, bij het overgaan op een andere verpakkingssoort op colon ne 9. Hij stelde een andere handelwijze voor van zowel de produktie als van de voor de ombouw verantwoordelijke sto ringsdienst. Mede door de uitvoering van zijn idee is een deel van de installatie vereenvou digd. De heer Vos ontving 1.000,- en een geschenk uit groep I. Op de Holstein Kappert vullers, die op de brouwerij aan de Stadhouderskade te Amsterdam in gebruik zijn, bevinden zich 116 kranen per vuiler. Deze kranen worden geopend door een hevel, waar van een gedeelte buiten de tank steekt. Tot op heden is het enkele keren voor gekomen, dat dit uitstekende deel krom werd. Volgens demontagevoorschrift moet in dat geval de gehele deksel van de tank omhoog gelicht worden, het geen betekent dat circa 200 bouten moeten worden losgedraaid. Het idee van de heer P. Bakker, die werkzaam is bij de storingsdienst, is om gebruik te maken van het gat met schroefdraad, dat is aangebracht in de hevel. Hierin kan een bout, verbonden met een slappe trekveer worden ge draaid, waarna men de hevel in de tank kan laten zakken tot boven het gat, waarin de betrokken kraan is gemon teerd. Vervolgens kan de hevel door het gat gestuurd worden. De montage kan in omgekeerde volgorde geschieden. Dit voorstel wordt inmiddels met succes toegepast en levert een aanzienlijke tijdsbesparing op. De heer Bakker ontving voor zijn idee een beloning van 500,- en een ge schenk uit groep I Op de etikettenmolens van de etiket teermachine zijn voor elk etiket twee grijphouders aangebracht, die de op te plakken etiketten meenemen. Nu ge beurde het nogal eens dat de afstelling van deze grijphouders ontregeld raakte, hetgeen storing en etikettenverlies ver oorzaakte. De heer G. Langerak, werkzaam bij de storingsdienst op de brouwerij Amster dam II, stelde voor tussen de twee grijp houders een verbindingsplaat aan te brengen, waarmee bovengenoemd eu vel wordt verholpen. De foto van het desbetreffende onderdeel van de etiket tenmolens toont (bovenin) de grijphou ders zónder en (onderin) de grijphou ders mét verbindingsplaat. Het idee le verde de heer Langerak 500,- op plus een geschenk uit groep I. Zoals gebrui kelijk werd zijn idee doorgestuurd naar de andere vestigingen, zodat het moge lijk is dat zijn beloning nog stijgt. AMSTERDAM I NAAM AFDELING BELONING J. J. Pesman storingsd. 125,— W. W. A. Klein gist- en lagerkelder 75,- J. J. Velderman storingsd. 75,- N. Mayenburg elektr.-techn.werkpl. 75,— G. J. Knobbe storingsd. 25,- Aanmoedigingspremie A. b. N. Chatyan G. Barteling intern transport twee maal 25,— H. F. van Wier J. J. Pesman storingsd. twee maal 25,— AMSTERDAM II BELONING F. van Gelder storingsd. 75,- P. J. v. d. Berg mouterij voorlopig 25,— Aanmoedigingspremie S. Chab bottelarij alg. f 25,- T. A. M. Geijsen storingsd. f 25,- L. List werkplaats alg. 25- ZOETERWOUDE BELONING R. Key storingsd. 100,- A. Slager bottelarij 60,- P. J. Ramaker bottelarij 60,- H. Schütt dienstgebouw 50- NAAM AFDELING BELONING C. Zwaan bewaking 45,-, 30,- en voor 3 ideeën 30,- J. J. van Dijk int. dienst 30,- M. G. Streng energied. 30- P. Voogd energied. 30,- T. Maaskant HTB 25,- J. de Jong int. dienst 25,- J. A. Schumacher dienstgebouw 20,- J. van Kuijk dienstgebouw 20,- Aanmoedigingspremie B. van Leeuwen bottelarij f 25,- W. A. G. Sanders bottelarij 25,- A. Bervoets storingsd. 25,— A. J. A. Bosch energied. 25,- P. J. M. Pieters kwal.dienst 20,- J. C. v. d. Velden bottelarij 20,- J. M. Wit bottelarij 20,- A. H. Angeneni I.A.D. 15,- H. de Boer bottelarij 15,- H. v. d. Velden bottelarij 15,— J. Lems storingsd. 12,50 A. Kruijer storingsd. 12,50 SCHIEDAM Aanmoedigingspremie J. van Vliet expeditie f 25,- 18

Vers van 't Vat | 1976 | | pagina 18