COMMISSIE-VAN-VIJF: ZILVEREN FEESTMAKERS GEANIMEERDE BIJEENKOMST GEPENSIONEERDEN Uniek jubileum in Rotterdam Voor de vijfentwintigste en voor hen laatste maal organiseer- den de „heren vijf", de commissie voor de personeelsfeesten /ÊÊÊLÉSL jfft «Bii in Rotterdam, het jaarfeest, dat zaterdag 13 maart jongstleden Een zilveren jubileum dus, waarschijnlijk enig in zijn soort. Jc Vijfentwintig jaar samen-werken om anderen een plezierige 5 ^NBgi&. klaasfeest voor de kinderen) of avond (personeelsfeest) te be- 9êê^ST^S-zL I^^HHbIIHhHP ''-jfj-Ml&f zorgen. Een kwart eeuw, die werd „volgernaakt en waarop Qe laatste vergadering met v.l.n.r. Toon LangePiet HoogvlietJan met veel genoegen wordt teruggezien door Jan Ooster- Oosterbroek, Jaap van Roon en Piet van den Bos. broek, Piet Hoogvliet, Toon Lange, Jaap van Roon en Piet van den Bos.* Samen hebben zij in die periode zo'n dikke zeventig evene menten verzorgd. In 1952 gingen zij van start met het organi seren van het jaarfeest, in de Rivièra-hal. Sindsdien hebben de Rotterdamse personeelsleden nu eens in Palace of het Fle- vo-gebouw, dan weer in de (oude) Ahoy, bij Engels of in De Doelen de jaarlijkse bierbloemetjes buiten gezet. Natje en droogje waren altijd uitstekend verzorgd en het programma liet weinig te wensen over. Nagenoeg alle groten uit de kleinkunst (van nu) zijn in hun begintijd op een jaarfeest van Heineken Rotterdam voor het voetlicht verschenen. Er werd ook wel eens een stunt gebracht. Zoals bijvoorbeeld het optreden van een hogeschoolrijdster, die met haar van rubber schoenen voorziene paard op het podium verscheen om een stuk dres suur weg te geven. De zaal was versierd met tweehonderd kerstbomen, die Toon Lange anderhalve maand tevoren „op de kop getikt had". Al die tijd hadden de kerstbomen achter op het brouwerijterrein gestaan, dagelijks „natgehouden" door de bedrijfsbrandweer.... Na een aantal jaren werd de commissie tevens belast met het bestuur van de overkoepelende organisatie van personeelsverenigingen, de Personeelsunie Rotterdam (P.U.R.). De oudste in de commissie, Van den Bos, ging in 1971 met pensioen. Ook aan het jaarlijkse uitstapje met de gepensioneerden den ken de vijf met heel veel plezier terug. Zij hebben de Rotter damse oude garde alle hoeken van Nederland laten zien en staken zelfs enkele malen de Belgische grens over. Boot, bus of trein, soms een combinatie daarvan, zorgden voor een comfortabel vervoer. En het zonnetje maar schijnen! Het is ongelooflijk maar waar: de weergoden zijn vijfentwintig jaar lang de commissie (en natuurlijk het hele gezelschap) uiter mate gunstig gezind geweest. Het was a-l-t-ij-d mooi weer, met uitzondering van die éne keer toen Hoogvliet in „jeugdige" overmoed erin toegestemd had de koffiepauze op een on overdekt terras (alles was verder bezet) te laten houden. Bij aankomst regende het pijpestelen... Op het derde, jaarlijks terugkerende evenement, het Sinter klaasfeest, hoeven we nauwelijks terug te komen. Kinderen én ouders bewaren, mét organisatoren, helpsters en helpers, daaraan bijzonder leuke herinneringen. Eigenlijk is er nog een vierde evenement, namelijk het jaarlijkse jubilarissendiner, dat altijd begin januari plaatsvindt en waarin alle gedecoreerden van het afgelopen jaar, met hun dames, aanzitten. Een typisch Rotterdamse aangelegenheid, een tra ditie, waardevol vanwege de goede wil die gekweekt en de band die versterkt wordt. De commissie-van-vijf, die haar opdracht organiseren en begeleiden al die jaren met heel veel voldoening heeft uit gevoerd, is nu uiteengegaan. Zij heeft het stuur en het roer overgedragen aan een drie'man'schap, dat op 13 januari jl. als nieuwe commissie en tevens als bestuur van de P.U.R. geïnstalleerd werd. De drie zijn: Riet Bout, Bob van Hasselt en Aad Kloppert. Tegen de scheidende commissieleden zeggen we nog een maal: Heren vijf, heel hartelijk dank uit naam van al die velen, voor wie u de jaarlijkse evenementen steeds tot waarlijk fees telijke gebeurtenissen hebt gemaakt! De commissie in 1953. U herkent v.l.n.r. Van den Bos, Lange, Van Roon, Oosterbroek en Hoogvliet. Op 16 januari jl. werd voor de ruim honderd gepensioneerden van Heineken Amsterdam de traditionele nieuwjaarsreceptie gehouden. De heer S. A. Schetters, hoofd personeelsdiensten, sprak, wegens ziekte van de directeur personeelszaken, dr. H. P. Meppelink, het openingswoord en wenste alle aanwezigen een voorspoedig 1976. De heer J. H. Mellegers (personeelsvereniging) kondigde hierna de film van de opening Zoeterwoude aan, als voor proefje op het uitstapje naar deze vestiging. Verder stond de nieuwe bokbierfilm op het programma. De middag verliep in een gezellige en ongedwongen sfeer, waarin kennismakingen hernieuwd en vele herinneringen werden opgehaald. Voordat iedereen weer afscheid van elkaar nam, kregen alle aanwezigen een miniatuurfles met glas mee naar huis, welk gebaar zeer werd gewaardeerd. Namens de gepensioneerden dankte de heer Th. van Essen de organisatie voor de gezellige middag.

Vers van 't Vat | 1976 | | pagina 16