974/75 Sociaal Jaarverslag 1974/75 BUITENLAND Van de belangrijkste feiten in het ver slagjaar volgt hieronder een samen vatting. In het januari-nummer van Vers van 't Vat zullen wij hierop wat uitgebreider ingaan. Tezamen met Whitbread Co. Ltd., Londen, werd een meerderheidsbe lang verworven in de Italiaanse brou werijgroep Dreher. In Noorwegen werd voor het eerst aldaar geproduceerd Heineken bier op de markt gebracht. In Griekenland kwam de brouwerij te Thessaloniki in bedrijf. Het is de twee de brouwerij van onze deelneming Athenian Brewery S.A. De positie op de Franse biermarkt werd verstevigd door de gewijzigde marktpresentatie van het merk Mützig. De export van bier, in het bijzonder naar Noord- Amerika en Nigeria ontwikkelde zich gunstig. De bedrijven in Zaïre werden begin 1975 aan onze zeggenschap ont trokken. Op Martinique werd begon nen met de produktie in de nieuwe brouwerij te Lamentin. In Indonesië werd begonnen met de verkoop van locaal gebrouwen Heineken bier. Door de verwerving van een belang in de Britse firma Duncan, Gilbey Mathe- son werd een begin gemaakt met het Onder toezicht van Heineken gebrouwen bier. uitbouwen van onze internationale ge- distilleerdbelangen. Deze firma houdt zich bezig met de produktie en ver koop van gedistilleerd in Afrika, Azië en het Caraïbisch Gebied. PERSONEEL Per 30 september 1975 waren bij de geconsolideerde vennootschappen in binnen- en buitenland 14.306 personen in dienst. Per 30 september 1974 wa ren dat er 15.939. Het aantal medewer kers bij onze ondernemingen in Ne derland bedroeg 6.372 tegen 6.485 het jaar daarvoor. De Raad van Bestuur spreekt zijn waardering en dank uit voor de inzet van de medewerkers in binnen- en buitenland. Het vertrouwen in de toe komst is in niet geringe mate geba seerd op hun enthousiasme en toewij ding. 22 in miljoenen hectolite 65/66 66/67 67/68 9/70 70/71 71/72 72/73 73/74 74/75 Ongeveer gelijktijdig met het uitkomen van het financiële jaar verslag, is het Sociaal Jaarver slag 1974/75 verschenen. Daarin is de belangrijkste informatie over het gevoerde beleid op per soneelsgebied samengebracht. Het is voor het tweede jaar dat een sociaal jaarverslag wordt uitgegeven. In vergelijking met vorig jaar is de inhoud enigszins uitgebreid. Er vond een hergroepering van de verschillende rubrieken plaats, terwijl ook tal van nieuwe onderwerpen werden toegelicht, zoals: de oudere werknemer, de Bedrijfszelfbescherming, de huisvesting bedrijfsonderdelen en de werktijden. Het verslag is verluchtigd met enkele foto's, die facetten van het bedrijfsgebeuren, uiteraard toegespitst op het personeel, in beeld brengen. 7

Vers van 't Vat | 1975 | | pagina 7