Kijk op Kerst Vorig jaar november hebben wij een brief gestuurd naar alle met Heineken geassocieerde brouwerijen in het buitenland, waarin werd gevraagd de kinderen van het personeel op te roepen tot het maken van tekeningen over het Kerstgebeuren. Hoewel hierop minder brouwerijen hebben gereageerd dan we verwacht hadden, kregen we toch een kleine vijftig teke ningen. Ze zijn afkomstig van kinderen uit Italië, Sierra Leone (Westafrika) en Trinidad (Caribisch Gebied). Omdat we de jeugdige tekenaars vrijgelaten hebben in hun kijk op de Kerst, kon het voorkomen dat twee inzenders uit Sierra Leone een voor ons Nederlanders niet zo vertrouwd beeld van de feestviering schetsten (tekening 2 en 8). Ook wordt duidelijk dat Kerstmis niet overal een winters gebeuren met sneeuw en feestelijk versierde dennebomen is. De tien tekeningen, die wij afdrukken, geven in ieder geval een aardige indruk van hoe Kerstmis in de verschillende delen van de wereld door kinderen wordt beleefd. Helaas konden wij niet alle ingestuurde tekeningen een plaatsje in dit blad geven. We willen natuurlijk wel alle inzen ders danken voor de enorme aandacht, die zij eraan besteed hebben. De tekeningen op deze beide pagina's zijn afkomstig van: 1. Marcello Corso, 4 jaar (Italië) 2. Harold Randall, 9 jaar (Sierra Leone) 3. Lucio Serviliani, 9 jaar (Italië) 4. Erica Cossalter, 9 jaar (Italië) 5. Tetze Bouma, 6 jaar (Trinidad) 6. Franco di Bella, leeftijd onbekend (Italië) 7. Luisa Franchini, 9 jaar (Italië) 8. Abdul Yakuba Kanu, leeftijd onbekend (Sierra Leone) 9. Guido Corso, 7 jaar (Italië) 10. Erika Zadnik, 12 jaar (Italië). 4

Vers van 't Vat | 1975 | | pagina 4