Miss IJspret Veel belangstelling voor 18e Jumping Bokmacliib op Nijenrode De Bokmaclub van het N.O.I.B., Ne derlands Opleidingsinstituut voor het Buitenland, Breukelen, presenteerde zich op 2 oktober voor de eerste keer aan de A-studenten van het instituut. Dit ging in de vorm van een groots gebeuren, waarbij de bok Gijs cen traal stond. 's Avonds aan het begin van het feest in de zolderbar van het kasteel wer den de nieuwe leden ingewijd. Alvorens zij zich lid van de Bokma club mochten noemen, moesten zij, zoals het gebruik voorschrijft, de bok Gijs kussen en een glas Bokma drin ken. Op de foto de voltallige Bokma club, gestoken in Bokma Beerenburg shirts. Het internationale concours hippique, dat voor de achttien de maal verreden werd (29 oktober tot en met 2 november) trok meer toeschouwers dan ooit tevoren naar het RAI- complex. Vooral in het weekeinde en met name op zondag viel er voor de liefhebbers van de paardesport bijzonder veel te genieten. Op zondagmiddag werd gereden om de Grote Prijs van Nederland, beschikbaar gesteld door Hei neken N.V. In dit jachtspringconcours, waarvan de mooiste momenten 's middags ook door de televisie werden uitge- 1 Een nieuw element in het Heineken Schaatsfestijn, waarmee op 18 november in Assen een begin is gemaakt, is de verkiezing van Miss IJspret. In het kader van de promotie van het recreatieschaatsen zal er vooral gelet worden op het écht beleven van de ijspret. De negen plaatselijke uitverkorenen en de nummers twee en drie worden uitgenodigd voor de verkiezing Miss IJspret Nationaal tijdens de slotavond op 11 maart in Alkmaar. Centraal in het Heineken Schaatsfestijn, dat nu al weer voor het vierde achter eenvolgende seizoen wordt gehouden, staan wederom de marathonwedstrijden. Jeugdwedstrijden, een halfuurs prestatietocht, vuurwerk en een schaatshal omlijsten het geheel. In de reeks schaatsfestijnen kwamen Assen, Deventer en Amsterdam reeds aan de beurt; Den Haag (13 januari), Utrecht (28 januari), Eindhoven (12 februari), Groningen (18 februari), Heerenveen (4 maart) en Alk maar (11 maart) volgen nog. Het avondprogramma begint steeds om 18.30 uur. De A-rijders starten om 20.30 uur. zonden, toonde oud-wereldkampioen David Broome met Sportsman zich de snelste. Op foto 1 wordt hem de bij de prijs behorende zilveren beker overhandigd door mr. J.Th. Kappelle, hoofd Public Relations van Heineken N.V. Behalve met reclame-uitingen zoals de borden langs het parcours was onze brouwerij als vanouds aanwezig met een span appelschimmels en een span vossen, die werden ingezet om met behulp van een eg de piste te egaliseren (foto 2). 2 35

Vers van 't Vat | 1975 | | pagina 35