Fanfare's jaarconcert trok volle zaal Winnaars van de tiende Puzzelrit boekten een record Een staande ovatie van de meer dan vierhonderd bezoekers vormde het slot van een bijzonder fijne muziek- middag, die op zaterdag 8 november in de kantine van de Bossche brouwe rij gehouden werd. Aan het - 16e - jaarconcert van de Heineken Fanfare werd medewerking verleend door enkele ensembles van de Stedelijke muziekschool 's-Herto- genbosch. Na de pauze presenteerde zich de Heineken Drumband, die een aantal pittige en gevarieerde nummers ten gehore bracht. Het programma van de Fanfare, dat op verschillende onderdelen door de toehoorders met een langdurig ap plaus gehonoreerd werd, eindigde met 'Happiness all over the world' van W. Langestraat. Dit werk werd door de Fanfare reeds eerder uitgevoerd en wel als de muziek bij de nieuwe be drijfsfilm, die over enige tijd in pre mière gaat. Met slechts één foutief antwoord op de 29 vragen, vier speciale opdrachten en twee extra klussen, en voorts het luttele aantal van vijftien strafpunten wegens tijdsoverschrijding heeft de équipe G. Burgers/N. Kramer beslag gelegd op de eerste plaats in de tiende Autopuzzelrit voor het personeel van de Amsterdamse vestigingen, die op zaterdag 25 oktober werd gehouden. Het totaal van niet meer dan 45 strafpunten is, zover we het in de archieven hebben kunnen nagaan, een record. En dat wijst er wel op, dat de heren Burgers en Kramer met uiterste precisie te werk zijn gegaan en zich niet door de zorgvuldig verpakte misleidingen van de kook hebben laten brengen. Gerenommeerde équipes als Wijhenke, Dammers, Bander en Van der Eijk, om er maar willekeurig een paar te noemen, lieten ze ruimschoots achter zich. En ook het team Schipper/Verver, waarvan laatstgenoemde vorig jaar (samen met Fleurbaaij) als winnaar uit de bus kwam, bracht het niet verder dan een 21ste plaats, waarbij toch wel aangetekend mag worden, dat dit team met 9 minuten de geringste tijdsoverschrijding had. Het uitgezette traject voerde de 66 deelnemers naar een gebied ten zuidwesten van Amsterdam, met de luchthaven Schiphol en de bloemenkassen van Aalsmeer centraal in het doolhof. Want dat er weer heel wat puzzelaars letterlijk en figuur lijk de mist zijn ingegaan en soms zelfs van de (gestadig vallende) regen in de drup zijn terecht gekomen, is wel duidelijk geworden na het lezen van de eind uitslag. Het team Brons met 298 strafpunten en het team Van Gaaien met 890 strafpunten voor gemiste opdrachten spanden daarbij de kroon. Maar of men nu hoog of laag eindigde in het klassement, het plezier dat deze tiende puzzelrit de deelnemers weer verschafte, was er niet minder om. En daarmee mag men de commissie en de vaak op eenzame posten staande con troleurs best feliciteren. 23

Vers van 't Vat | 1975 | | pagina 23