1 I «Bill m moerassig, langwerpig of vierkant, heuvelachtig of vlak of andere eigen schappen hebben, die om wijzigingen in de uniforme opzet vragen. 4. We hebben te maken met verschil lende landen, verschillende bouw voorschriften, lokale industriële pro- dukten, die verwerkt moeten worden, afwijkende we zullen u maar niet verder vermoeien, het is u al duidelijk genoeg. Belangrijk is, dat we inderdaad door het zoveel mogelijk gelijk houden van wat maar enigszins mogelijk is, heb ben bereikt dat de vier brouwerijen er staan en dat de drie in Europa ge bouwde brouwerijen de zomer nog net hebben gehaald. Ook in de toekomst hopen we die standaardisatie vast te houden en te verbeteren. En de ontwerpen die we nu ter beschikking hebben rechtvaar digen steeds meer de aanhef van dit stukje. Ais er een nieuwe brouwerij moet komen, Heineken Technisch Be heer bouwt voor u, indien nodig, 'aan de lopende band'. D.L. 4 Bij de foto's: 1. SANTAREM Gezicht op het brouwhuis met daarachter de conische tanks. Datum van de foto: 30 september 1974. 2. LOULE Gezicht op het brouwhuis. Deze foto is onder dezelfde hoek genomen als die van Santarem, maar dan vier maanden later. De bouw is iets minder ver gevor derd dan op de eerste foto. 3. THESSALONIKI Aan de architektuur van het gebouw en de hogere tanks op de achtergrond is te zien dat het hier om weer een andere brouwerij gaat, namelijk de nieuwe brou werij in Griekenland. 4. ST. LUCIA Deze schets maakt duidelijk dat deze brouwerij geheel anders van opzet is dan de andere drie. afwijkt van de andere drie. Het is dan ook een kleine brouwerij met een startcapaciteit van ongeveer 50.000 hl per jaar aan bier en Malta. De capaci teit van de andere brouwerijen ligt tussen de 200.000 en 400.000 hl per jaar. 2. Het bier, dat gemaakt moet worden, kan verschillend zijn en dus ook het proces. Van alle vier de brouwerijen heten de bieren anders, ze worden anders gemaakt en ze smaken dan ook verschillend. 3. Het terrein kan rotsachtig zijn of 21

Vers van 't Vat | 1975 | | pagina 21