Vanwaar het Interkerkelijk Bureau hulp bood aan vele honderden onder voeden. Waar we 's morgens moutpap aten - door gelukkige bezitters van zoetstof op smaak gebracht - en 's avonds soep, ook van mout, met 'kelen en lippen' van het abattoir. We kwamen er in de hongerwinter soms bijna anderhalf uur voor lopen (en dezelfde afstand terug!), maar konden op de brouwerij wat uitrusten want er was weinig te doen. Het ziektepercentage was lager dan nu: we waren gehard. Gelukkig heeft Heineken de stad Rot terdam, waar twee van elke drie ge dronken glazen bier uit onze kelders komen, niet in de steek gelaten. Er is nog een grote commerciële vestiging met bijna honderd mede- werk(st)ers, die er zal blijven, terwijl de administratie met zo'n 170 'man' verenigd is rond de computers en de afdeling export-verschepingen met meer dan veertig medewerkers er voor zorgt, dat de immense hoeveel heden exportbier op hun bestemming terecht komen. 'Rotterdam' leeft dus krachtig voort: een vestiging met ver over de drie honderd medewerkers, waar al weer plannen zijn voor de toekomst. Plan nen waarover misschien te zijner tijd in Vers van 't Vat wel iets kan worden verteld. We hebben veel lief en leed gedeeld daar op de hoek van Crooswijkse- singel en Rotte, naast het legendari sche etablissement 'Hollandia'. Daarom is het goed hier een hom mage te brengen aan al diegenen, die een eeuwlang aan de Crooswijkse- Bij de foto's: 1. Mouterij- en ziederijgebouw aan de Rotte 2. De levende have van de stal 3. Uitdeelpost bijvoeding in de jongste oorlog. 4. Ontvangst lege emballage 5. Proefbrouwerij 6. Luchtopname van de Heineken vestiging te Rotterdam na 1939, het jaar waarin het kantoor werd gebouwd. singel bier hebben gemaakt. En dat zó goed hebben gedaan, dat we uit ons jasje groeiden en elders een groter moesten aanschaffen. Dank aan allen en veel succes in de Barrepolder. Kg. 7

Vers van 't Vat | 1975 | | pagina 7