Schotte verwacht overigens dat het geheel een 5.000 vrachtwagens vol (a 10 kubieke meter) puin zal op leveren. Dat puin zal naar het recreatieschap Rottemeer, ongeveer 10 km buiten Rotterdam, gaan, waar men er heuvels van wil creëren om die, na ze ruim te hebben bedekt met aarde, te beplan ten. Wie heeft ooit gedacht dat er op bottelarijpuin bomen zouden groeien? Onze heer T. Dikken, belast met het toezicht op de sloopwerkzaamheden, vertelde dat er zowel van de eigen personeelsleden en gepensioneerden als van de buurtbewoners weinig reactie komt. 'Er staat wel zo al en toe iemand te kijken, maar de belang stelling is niet groot.' De heer H. H. W. Norp, hoofd interne dienst te Rotterdam en reeds 24 jaar werkzaam bij Heineken, vond het voor al vlak na het laatste brouwgebeuren erg stil en doods. Geen bottelarijlawaai meer en dergelijke. Nu is hij er wel aan gewend en doet het hem niet meer zoveel. Zoals de zaken nu staan, is de gehele Sankey colonne verdwenen, evenals de exportvaten-vulafdeling, de botte larij en het centrale biermagazijn. Bin nenkort zullen de twee hoogste ver diepingen van het pekkerijgebouw, het hoogste gebouw, afgebroken zijn en zal men een dragline met beul op de vijfde etage plaatsen om van daaraf verder te slopen. 1. De brouwerij, gezien vanaf de laad- en los plaats, Breedbeeldopname uit de jaren zestig. Foto 6 is vanuit dezelfde hoek genomen. 2. Tussen zeven en zeven uur wordt er niet gesloopt 3. Doorkijkje naar de Isaac Hubertstraat. 4. en 5. Er wordt stevig op losgebeuld. 6. Het hechte pekkerijgebouw zal een zware klus opleveren; links op de achtergrond het kantoor. 7. Ook dit gedeelte van het complex is gedoemd te verdwijnen. 7

Vers van 't Vat | 1975 | | pagina 5