De sloop van een deel van de Heine ken vestiging te Rotterdam is vanaf 1 augustus in volle gang. De firma W. Schotte, aannemers var sloopwerkzaamheden te Rotterdam verwacht er bijna een vol jaar voo nodig te hebben voordat het sloop plan is uitgevoerd. En dat plar betekent: alles plat, behalve het kan toorgebouw, het brouwhuis, het ge bouw van het Heineken Rekencentrum en een gedeelte van het vroegere laboratorium. Wij zijn er voor u eer middag gaan kijken en kunnen zeg gen: ze doen het grondig. Met ongeveer 20 man personeel, eer viertal draglines, een flink aanta vrachtwagens en snijbranders, draai elke dag het sloopwerk van half ach tot vier uur op volle kracht. De drag lines zijn uitgerust met aan hun 12 to 36 meter lange mast een stalen kogel de zogenaamde beul, van 1200 kg waarmee de muren en vloeren zien derogen naar het Walhalla vertrekken Als het sloopwerk in een verder sta dium is, dat wil zeggen als men aar lager gelegen etages toe is, zuller zwaardere beulen (2600 kg) worder ingezet. Verder werkt men met hydrau lische kranen, 'pollepels', die nu he" pad effenen door en over het puir voor de draglines en straks de funde ringen aanpakken en puin schepper op vrachtwagens. Alle nog bruikbare apparaten en ma chines waren vóór de sloop reeds ont manteld en verkocht, óf aan andere vestigingen óf aan derden, vaak in het buitenland. Zo is bijvoorbeeld een vul- machine naar de bottelarij in Amster dam II gegaan. Alle onderdelen van historische waar de zijn opgeslagen in het gebouw aan de Maaskade. Daarheen is onder andere gegaan: oude tapapparatuur en een geklonken stoomketel uit de machinekamer. Zo hebben sloper Schotte en zijn man nen vrij spel vanaf 1 augustus. De heer

Vers van 't Vat | 1975 | | pagina 4