voetbal 700 Heineken in Madrid Stadion te Amsterdam werd gehouden. De met veei inzet strijdende Belgische kampioen RWD Molenbeek sleepte de immense trophee, voorstellende de Keizerskroon van Maximiliaan, in de wacht en liet daarmee favoriete clubs als Barcelona, Feyenoord en Ajax op overtuigende wijze achter zich. Vijftigduizend bezoekers op vrijdag en 35.000 op zondag zorgden ervoor dat er geen beroep hoefde te worden ge daan op de garanties van de spon sors, hetgeen voor organisator Jack van Zanten een stimulans is in zijn poging er een jaarlijks terugkerend evenement van te maken. De prach tige door Heineken gemaakte pro gramma's, met daarin kleurenfoto's van de vier deelnemende elftallen, vonden gretig aftrek, evenals de zeer opvallende affiches. De omslag van het programma druk ken wij hierbij (helaas in zwart/wit) af. Een bijzondere attractie voor het publiek was ook het team parachutis ten, dat getooid met vlaggen van Hei neken, Sony en Amsterdam, op zon dagavond vóór de wedstrijden op de grasmat van het stadion landde. Heineken, Sony en de gemeente Am sterdam waren de steunpilaren voor het bijzonder geslaagde Internationaal Voetbaltoernooi 'Amsterdam 700', dat op 8 en 10 augustus in het Olympisch Bij het Internationale Paarden Evenement, een concours hippique dat in mei in Madrid werd gehouden, gaf Heineken acte de présence met onder andere een bar. Ook werden er veel stickers verspreid, hetgeen de bekendheid van onze merknaam onder het Spaanse publiek zeker vergroot heeft. 22

Vers van 't Vat | 1975 | | pagina 20