Amstel brouwerij in Thessaloniki officieel open Op 28 juni vond op plechtige wijze de officiële opening plaats van de Amstel brouwerij in Thessaloniki, de tweede Amstel produktie-eenheid in Grieken land. De heer J. van der Werf was hierbij als voorzitter van de Raad van Com missarissen van Athenian Brewery aanwezig en sprak de openingsrede uit. Zijn speech was vertaald in het Nieuwgrieks en werd aan alle gasten uitgereikt. Volgens Griekskatholieke gewoonte verrichtte aartsbisschip Dionysios van Neapolis en Stavroupolis, bijge staan door twee hulpbisschoppen, de inzegening. Verder spraken de alge meen directeur van de beide brouwe rijen, de heer G. Hatzivassiliou en de minister van Noord-Griekenland, de heer N. Martis. De laatste onder streepte onder meer het belang van deze Amstel vestiging voor de in dustriële ontwikkeling van Noord- Griekenland en Thessaloniki, dat tot een groot handelscentrum zal uit groeien, zeker mede door de kans dat Griekenland tot de EEG zal toetreden. Evenals de Amstel vestiging in Athene heeft ook die in Thessaloniki een eigen mouterij met een uiteindelijke maximale produktiecapaciteit van 26.000 ton gerst per jaar. De maximum produktiecapaciteit van de brouwerij ligt op het ogenblik op 200.000 hl, maar kan tot 450.000 hl/j uitroeien. Het Heineken installatie-team heeft in een recordtijd deze brouwerij gemon teerd en bedrijfsklaar gemaakt. Dit team - onder de energieke leiding van de heer J. Dijkstra - heeft het ge noegen gehad om bij uitzondering deze officiële opening bij te kunnen wonen. In de meeste gevallen immers is deze, onze 'Hollands Glorie' ploeg, alweer op een nieuw project aan 't werk als anderen de opening vieren. Deze opening vond echter om marke- ting-politieke redenen onmiddellijk na de installatie plaats: 'de verf was nog nat'. Gaarne op deze plaats een proficiat voor deze montageploeg, die onder jachtige omstandigheden deze fraaie brouwerij heeft gemonteerd. Amstel is nu het grootste biermerk in Griekenland sinds het er twaalf jaar geleden op de markt kwam. Naast bier zijn wijn en ouzo de meest geliefde dranken, maar door de gestegen wijn- Bij de foto's: 1. De heer Van der Werf tijdens zijn openings speech te Thessaloniki op 28 juni 1975. 2. De minister van Noord-Griekenland, de heer Martis, bekijkt het geschenk dat hij van de heer Hatzivassiliou heeft gekregen. prijzen en de goede kwaliteit van het bier èn de intensieve reclame voor dit produkt wordt nog een toename van het bierverbruik per hoofd van de be volking voorzien. Dit is nu 17 liter per hoofd per jaar. 1

Vers van 't Vat | 1975 | | pagina 15