Heineken Introductie van Heineken bier in Indonesië Sambutlah Heineken,pemimpin dunia bir De zomer 1975 zal ons allen nog lang in herinnering blijven. Voor hen die met vakantie waren, zal hij voortleven als een extra stimulans voor heerlijk niets-doen. Voor anderen betekende het meer zorgen en extra activiteiten onder temperaturen, die ons eigenlijk uitnodigden ons bij het vakantieleger aan te sluiten. Inmiddels heeft het K.N.M.I. enige troost gebracht door te verkla ren dat alle warmterecords zijn gebroken. En met gepaste trots mogen wij terugzien op een prestatie, die door samenwerking van velen met succes tot stand is gebracht. De grootste inspanning die ook onze maatschappij heeft moeten opbrengen was wellicht de transportactiviteit, die vanuit een geordend patroon ineens moest overschakelen op improvisatie. Het strekt tot grote voldoening dat onze werkgemeenschap op ruime schaal begrip heeft getoond voor de extra inspanning, die van velen werd gevraagd. Voor onze onderneming betekende het warme weer extra verko pen, die in de toch niet gemakkelijke economische situatie van thans zeer welkom waren. Voor de groothandel gingen zich plotseling problemen voordoen, omdat met name de extra be voorrading van winkels en horecabedrijven resulteerde in een overbelasting van hun vervoerscapaciteit. De produktie-afdelingen hebben dankzij de aanwezigheid van de geplande voorraden lange tijd aan de verhoogde vraag kun nen voldoen. Toen echter warmterecords in zicht kwamen is een beroep gedaan op overwerk om te bereiken dat bijzondere afleveringsschema's zo soepel mogelijk zouden kunnen worden gehanteerd. 1 «eineko j -feinekcn, Op 15 juni kwamen de eerste flessen in Surabaja gebrouwen Heineken bier van de bottel lijn. Ze werden op de Indone sische markt begeleid door een reclamecampagne die veer tien dagen tevoren gestart was. Een showkaart uit deze cam pagne ziet u hierbij afgebeeld. De bloem is een welkomstbloem, die alleen bij heel speciale gelegenheden wordt aangeboden. Bij de introductie van Heineken speelt deze bloem een rol als 'bunga anggrek', (teken van welkom). De fraaie medaille is een replica van de originele medaille die Heineken op de tentoonstelling te Parijs van 1875 verwierf. 'Sambutlah Heineken' betekent 'ga met Heineken' en 'Heine ken, pemimpin dunia bir' betekent Heineken het leidende wereldbier. 14

Vers van 't Vat | 1975 | | pagina 14