Vis liet verstek gaan Spannende strijd op het groene laken Overzicht van de biljartwedstrijden, waarvoor in de kantine twee extra tafels (voor- en achtergrond) waren bijgeplaatst. In de wandeling wordt meestal over 'vis sen' gesproken, maar de sport heet officieel hengelen. En zo was het op deze dag: je zag bijna uitsluitend hengels en heel af en toe een vis. De achtenveertig deelnemers, onder wie één vrouw, me vrouw M. C. Bourier uit Amsterdam, vingen met z'n allen tien vissen, met een totale lengte van twee meter. Daarvan eiste Den Bosch bijna de helft, 91 cm, voor zich op en bereikte daarmee de eerste plaats. Tweede werd Zoeterwoude (53 cm) en derde Vrumona (37 cm). Ondanks de geringe vangst hadden de vissers, pardon hengelaars, een fijna dag in Aalst, waar het aan het viswater 'de Karperton', heerlijk toeven was. Het viswater 'de Karperton' in Aalst' Het biljarten had dit jaar een spannend verloop. Den Bosch, de thuisclub, die in de eerste ronde alle wedstrijden gewonnen had, koesterde dan ook hoop dit onderdeel - evenals vorig jaar - te kunnen winnen. Maar het zou anders verlopen, want Am sterdam bleef goed spelen, kwam gelijk met Den Bosch en bewees in de laatste ronde de sterkste te zijn. Twaalf punten dus voor de biljarters van Amsterdam. Elk team, vijf man sterk, speelde vijfentwin tig wedstrijden. In totaal hebben de toe schouwers dus kunnen genieten van vijfen zeventig partijen. leder team had zijn eigen supporters mee genomen (die hun favorieten met raad en daad bijstonden) waardoor het gezellig druk was in de Bossche kantine. Een aardig slot van deze biljartdag was de partij van de heer A. K. E. ten Bruggen Cate, uitgedaagd door de heer G. Koenen (Den Bosch), die door de bedrijfsleider werd gewonnen. Een van de Zoeterwoudse biljarters, Van den Hoek, in actie. Geersinga, hier aan stoot, kwam (nog) uit voor Gedistilleerd. De Bossche hengelaars, voor het eerst in hun nieuw»i Als vanouds verdedigde Both de Amsterdamse kleuren.

Vers van 't Vat | 1975 | | pagina 12