Gering krachtsverschil bij bridge Us Abe was (voor Zwolle) ook Een vrije trap voor Amsterdam tegen Den Bosch, weer van de partij. kerd, moest niettemin de winst aan de gastheren laten. In de tweede wedstrijd bereikte men tegen de hoofdstad nog een gelijkspel maar in de derde ontmoeting werd van het zwakke Zoeterwoude verlo ren. Op de vierkante jongens uit Leeuwar den daarentegen behaalden de Zwollena ren een 3-0 overwinning. In de meeste wedstrijden bleef de score aan de bescheiden kant. De meeste doel punten vielen in de ontmoeting Coebergh- Van Olffen, waarin laatstgenoemde met 5-0 uithaalde. In de strijd om de eerste en tweede plaats (Den Bosch tegen Van Olf fen) scoorde Hattem bij de stand 2-0 nog eenmaal tegen, maar moest tenslotte met 4-1 de eer aan de 'thuisclub' laten. Amster dam bereikte in de finale de derde plaats. Rechts: Het winnende Bossche elftal met aanhang en drie van de vijf scheidsrechters. Onder: Het kranige elftal van Van Olffen, dat in het voetbaltoernooi tweede werd. In een goede bridge-ambiance (de ruime zaal van het ontvangstgebouw) speelden in totaal twaalf paren, twee van elke vestiging, om de punten voor het bronzen Brouwerspaard. De kaarten waren van tevoren al geschud, letterlijk dan wel, want elk spel werd zes maal gespeeld, leder paar kreeg dus dezelfde kaarten, en aan de hand daarvan werden de punten verdeeld. De geluksfactor was door dit speltype tot een minimum beperkt en het kwam voornamelijk aan op klasse. Die klasse was rijkelijk voorhanden bij paar vijf, Fransen/Verduyn uit Rotterdam. Mede door hen werd Rotterdam met 368 punten eerste vóór Den Bosch met 360 en Amsterdam met 359 punten. Opvallend is dat zowel bij het klaverjassen als het bridgen de eerste en tweede plaats voor Rotterdam en Den Bosch waren. De bridgers waren ondergebracht in het ont vangstgebouw.

Vers van 't Vat | 1975 | | pagina 11