Den Bosch overtuigend winnaar van het Brouwerspaard Geslaagde concernsportdag Acht uur voethal De spelers en supporters van de andere vestigingen arriveerden per bus. Eindelijk is het de Bosschenaren dan toch gelukt! Op zaterdag 30 augustus werden zij, in eigen huis, met een royale voorsprong op nummer twee, Amsterdam, algeheel winnaar van het jaarlijkse toernooi om het bronzen Brouwerspaard. Eindelijk, na vele brou werij-ontmoetingen, wisten zij van de 'eeuwige' tweede plaats naar de top van het klassement te springen en daarmee beslag te leg gen op de felbegeerde trofee. Proficiat, Den Bosch! In totaal ongeveer achthonderd mensen zijn, actief of passief, bij dit sportgebeuren betrokken geweest. Welhaast traditiegetrouw was het mooi weer. Maar, alsof er aan de deze zomer geen eind mocht komen, de temperatuur steeg tot bijna tropische waarden. De enigen, die daarvan nauwelijks hinder hadden, waren onze hengelaars. Zij hoefden zich ook amper in te spannen, want de vissen lieten gewoon verstek gaan. De voetballers hadden aanzienlijk meer last van de warmte, van daar wellicht dat de gemoederen een enkele maal wat verhit raakten. Voor het overige is er sportief en met plezier gespeeld, de hele, hete dag, vierentwintig wedstrijden lang De bridgers - in het ontvangstgebouw de klaverjassers - enigs zins klein behuisd op de zevende verdieping van het dienstge bouw - en de biljarters - in de kantine - hebben ook menig zweet druppeltje geofferd. Maar gelukkig was een koele pils of een frisse frisdrank steeds bij de hand. Tot slot mogen zeker de organisatoren, de wedstrijd- en team leiders, de verzorgers en allen, die zich ingezet hebben om deze dag goed te laten verlopen, nog wel even in het zonnetje (van waardering) gezet worden. Mede dank zij hun inspanningen zal deze concernsportdag als een bijzonder geslaagde de geschiede nis ingaan. Spelmoment uit de wedstrijd Vrumona-Coebergh. Op het gezellige terrein van de 'Bossche Boys', niet ver van de brouwerij, is van half tien 's morgens tot het eind van de middag op twee velden gevoetbald. De tien deel nemende ploegen, veelal gelegenheids elftallen, hebben met enthousiasme gestre den voor het beste resultaat. Den Bosch, dat in deze tak van sport eerste zou wor den, gaf al meteen in de eerste wedstrijd (tegen Amsterdam werd het 2-1) zijn visi tekaartje af. In de andere poule bleek al gauw dat met het team van Van Olffen ter dege rekening gehouden moest worden. Uiteindelijk wonnen de Zwarte Kippen drie van de vier wedstrijden. Zwolle, dat zich in de eerste wedstrijd - tegen Den Bosch - van de routine van Abe Lenstra had verze- De ontvangst met koffie en koek in het restaurant van de Brabanthallen. De voetballers en hengelaars vertrokken als eersten naar hun wedstrijdterrein. 10

Vers van 't Vat | 1975 | | pagina 10