Ons produktiebedrijf voor frisdranken in Bunnik heeft de laatste jaren een nagenoeg complete metamorfose on dergaan. Toen wij drie jaar geleden in Vers van 't Vat een introductiever- haal over deze vestiging schreven, konden we nog melden, dat de nieu we siroophal in bedrijf was genomen. Een tussentijds bericht over de over plaatsing van de produktie van B3 van Bergen op Zoom naar Bunnik gaf reeds aan dat er bij deze Heineken- dochter grote dingen te gebeuren stonden. Thans wordt aan alle ver- bouwings- en installatiewerkzaamhe den de laatste hand gelegd, zodat in ventarisatie van deze nieuwe onderde len op zijn plaats is. In grote trekken komt dit neer op een nieuwe produktielijn voor vruchten sappen en vruchtendranken met ge lijktijdig de introductie van de glazen pot als éénmalige verpakking en de 35-vaks krat voor 125 cc flesjes; een imponerende tankjeslijn voor het af vullen van premix en postmix tanks; een bliklijn die de gehele produktie van 'fris in blik' voor zijn rekening gaat nemen; een uitgebouwde en gro tendeels nieuwe ingerichte zogenoem de waterfabriek; en - hoewel reeds ge ruime tijd in bedrijf - een gemoderni seerde personeelskantine. Toen Vrumona in 1951 in Bunnik de poorten opende kon men met een ge rust hart zeggen, dat dit de modernste frisdrankenindustrie van Europa was. Aan het op peil houden van het pro- duktie-apparaat werd door de jaren heen veel aandacht besteed, hoewel het niet altijd mogelijk was om in de pas te blijven. Op de wijze zoals het bedrijf zich nu, anno 1975, presenteert, behoort het weer tot de allermo dernste in Europa en kan het zich glansrijk meten met soortgelijke in dustrieën over de gehele wereld. Met name op het gebied van de techno logie werden tal van nieuwtjes geïn troduceerd, die in de frisdrankensec tor als zeer vooruitstrevend worden beschouwd. Nagenoeg al deze ont wikkelingen kunnen worden toege schreven aan het werk van onze eigen researchafdelingen, zowel voor wat betreft de apparatuur als de verpak kingen. Naast de grote inbreng van de eigen staf van Vrumona werd gebruik gemaakt van de know how en inven tiviteit van de afdelingen Central En gineering en Verpakkings Research, terwijl ook de afdeling Fysieke Dis tributie het zijne heeft bijgedragen. Met de huidige zes produktielijnen (twee literlijnen, een 200 cc lijn, de saplijn, de bliklijn en de tankjeslijn) kan men in Bunnik voorlopig goed uit de voeten. Dat neemt echter niet weg, dat er al voorzichtig gedacht wordt aan een zevende lijn, bestemd voor het afvullen van literflessen. Deze zou een plaats kunnen krijgen binnen de bestaande bebouwing, door een deel van de opslag 'vol goed' elders onder te brengen. Reeds thans wordt een deel van de voorraad ondergebracht in twee gigantische loodsen buiten het fabrieksterrein. 7

Vers van 't Vat | 1975 | | pagina 7