JUTTER-AKTIE 7UPC3S 0 1975 Woensdag 25 juni werd op het strand 'De Westerslag' op het eiland Texel de eerste van een serie van ruim 20 JUTTER-dagen gehouden, die door Seven-Up en Levi's in samenwerking met de plaatselijke V.V.V.'s en enkele vakantiecomité's worden georgani seerd. Evenals twee jaar geleden, toen Seven-Up dit evenement startte, was het motief van de aktie de badgasten aan te sporen om de Nederlandse stranden zo schoon mogelijk te hou den. Het is een speels gebeuren, waarbij jongens en meisjes in de leeftijd van 6 tot en met 12 jaar een deel van het strand afwandelen en onderweg al het zogenoemde dagvuil in grote papieren zakken verzamelen. Vele honderden kinderen, getooid met een kleurrijke Jutterpet, zijn daarbij druk doende om al het ongewenste vuil dat door de badgasten vaak achteloos op het strand wordt achtergelaten, zoals glasscherven, blik en papier, te ver wijderen. En de organisatoren hopen daarmee te bewerkstelligen, dat de volwassenen het goede voorbeeld van de jeugd in de toekomst zullen volgen. De strandwandeling eindigt bij een groot schatgraafterrein, waar de jon gelui als beloning naar hartelust mo gen wroeten in de aarde, om één van de daar verstopte Seven-Up blikjes naar boven te halen. Deze zijn goed voor een hoofdprijs (bijvoorbeeld een fiets of een tent), of één van de 50 troostprijzen in de vorm van Seven- Up/Levi's ballen. De kinderen worden op hun tocht begeleid door de Jutter- duck, een amphibie-voertuig, dat steeds op de dag voorafgaande aan het evenement een rondrit door de badplaats maakt en alleen al door zijn opvallende verschijning veel publici teit geeft. De aktie duurt tot en met 7 augustus en is dus nog mee te maken op de volgende stranden: 31 juli Hilvaren- beek (Beekse Bergen), 2 augustus Zandvoort, 5 augustus Egmond aan Zee en 7 augustus Noordwijk aan Zee. 6

Vers van 't Vat | 1975 | | pagina 6