Volle bak Rijtuigdag in Amsterdam Drie Heineken-vrachtauto's met aanhanger volgden als rijdende tribunes zaterdag 28 en zondag 29 juni op de Bosbaan te Amsterdam de internationale roeiwedstrijden van de Koninklijke/Holland-beker. Met deze extra service aan het publiek kwam dit evenement geheel in het teken van Heineken te staan, vooral ook omdat daarnaast één van de be langrijkste onderdelen, de 'dubbelvier zonder stuurman', werd verroeid om de Heineken- trofee. Evenals vorig jaar was de équipe van de DDR de sterkste en mocht deze uit han den van de heer P. Kranenberg, directeur Horeca-ontwikkeling, de zilveren bierpul als wisselprijs in ontvangst nemen. De Heineken koets was een van de zestig historische rijtuigen die deelnamen aan de door de stichting Paard en Koets georga niseerde Rijtuigdag. Onze koets reed mee in de gezamenlijxe optocht op 15 juni door de binnenstad van Amsterdam. Op de Dam werd een concert gegeven door het muziekkorps van de Bel gische Rijkswacht en op het Museumplein stond een carrousel om het gebeuren een extra feestelijk tintje te geven. Op de wert 'De Volharding' in Staveren is op woensdag 11 juni het Sud-West-Hoek- skütsje na een grondige reparatie opnieuw te water gelaten. Dat gebeurde met het afvuren van een Heineken-vlaggebom door jhr F. J. C. Mollerus, die tevoren aan de heer A. Brinksma, voorzitter van de Sintrale Kommisje Skütsjesilen, een cheque groot 15.000 had aangeboden. Dit bedrag is door Heineken beschikbaar gesteld om de noodzakelijke onderhoudswerkzaamheden aan dit uit 1900 daterende Friesche skütsje te laten verrich ten. Onder meer werd een groot deel van het onderschip, het zogeheten vlak, vernieuwl en werd het gehele schip uitgelijnd, gepolijst en van een beschermende teerlaag voorzien. Tijdens de sfeervolle tewaterlating, die werd begeleid met een oorverdovend lawaai van tientallen signaalhoorns van schepen in de directe omgeving, werd op een 'goede vaart' getoast door (zie foto) v.l.n.r. de heren A. Brinksma, voorzitter S.K.S., J. Reinstra, voor zitter Stichting Sud-West-Hoek-skütsje, J. Doevedans, bestuurslid S.K.S., en F. J. C. Mol lerus.

Vers van 't Vat | 1975 | | pagina 27