Amstel wint merkentitel Amstei Biertaveerne in Hoorn B3-controlepost in AVRO-rally Hoorn onder stoom Op het terrein van Vrumona was het op 14 juni jl. enorm druk. De belangstelling was toegespitst op de B3-produkten, die in een grote display uitgestald waren. B3 fungeerde namelijk als een van de posten in de AVRO-rally, waar de deelnemers langs moes ten rijden voor controle. Bij aankomst kregen de rallyrijders een vragenformulier met een B3 controlestempel en met behulp van de display waren zij in staat het juiste antwoord op de vraag te geven. Verder kreeg iedereen een verfrissing in de vorm van een glaasje grapefruitsap, jus d'orange of appelsap naar keuze en als aan denken een doosje met B3 glazen. Alle kinderen kregen een bal lon en een petje. Doordat de aankomstweg naar het terrein was afgezet met Vru- monakisten, hebben alle 900 deelnemende auto's zonder moeite de post gevonden. De B3 controlepost is een succes geworden en dat is zeker mede te danken aan de heer J. H. Havekes, die een grote steun is geweest bij de organisatie. Op de foto, tweede van links, de heer Havekes bij een gedeelte van de controlepost. Eens per jaar wordt Hoorn stoomstad. Dan herleeft een brokje verleden in de vorm van een groot aantal stoomvoertuigen, die door de binnenstad paraderen. Dit jaar verzamelden de stoommachines zich op 28 juni. Er waren onder meer stoomwalsen, stoomploegmachines, stoom- brandspuiten, stoomfietsen en stoomsche pen. Alles bij elkaar een indrukwekkend schouwspel. Aan het einde van de dag waren mens en machine toe aan het traditionele stoom- afblazen. En wat past daar beter bij dan een glaasje HOPPE jonge jenever... Op zaterdag 28 juni werd de wedstrijd om het Merkenkampioenschap in het hart van Rotterdam verreden. Enige tienduizenden Rotterdammers waren er getuige van hoe de Amstelploeg dit begeerde kampioen schap binnenhaalde. Winnaar van de wed strijd werd de jonge coureur Leo van Vliet, die dit jaar voor het eerst deel uit maakt van de Amstelploeg. Op de foto het winnende team met van links naar rechts: Leo van Vliet, soigneur Cees Dekkers, Adri van Houwelingen, Jan Ruckert, ploegleider Herman Krott, de Miss, Martin Visser met boven hem Arie Hassink, Nico Hilberink, Ton ter Harmsel en Frits Pirard. In het hoogseizoen wordt gedurende tien weken elke woensdag in Hoorn op het plein De Roode Steen een Westfriese markt gehouden, een combinatie van hedendaagse handel en oudtijdse ambachten, zoals manden vlechten, netten boeten en glasblazen. Amstel bier is hier op een opvallende manier vertegenwoordigd in de vorm van een in eigen beheer vervaardigd, tien meter lang geveldecor, compleet met twee toonbanken en een luifel. Ervóór is een terrasje met parasols gemaakt. Vandaar heeft men een goed uitzicht op de dansvloer, waar verschillende Westfriese folkloristische groepen optreden. Het geveldecor is ontworpen en uitgewerkt door de heer H. van Hoogdalem, van de reclame service, en door zijn collega, de heer J. Feikema, gebouwd.

Vers van 't Vat | 1975 | | pagina 26