WIELRENNEN IN KIGALI FINALE SPUITBALWEDSTRIJDEN Eind vorig jaar organiseerde de Lions Club te Kigali, in Rwanda, een wielerwedstrijd voor de Ruandese bevolking. Dit evenement dat reeds een klassieker genoemd mag worden, wordt om de twee jaar gehouden. In het reglement staat onder meer: de fietsen moeten in perfecte staat verkeren en de remmen moeten feilloos werken; wanneer er meer dan twee renners met echte racefietsen met versnelling bij de eerste vijf zijn, komen er maar twee voor een prijs in aanmerking. Al weken van tevoren was er een opleving van de handel in tweedehands fietsen. Er waren mensen, die hun fiets verhuurden aan renners met grotere kansen op een ereplaats dan zij zelf. De race werd voorafgegaan door een publiciteitskaravaan, waarbij de twee praalwagens van de brou werij en de limonadefabriek veel succes oogstten. Er waren uit sluitend gewone fietsen in de strijd en de winnaar reed zelfs op een soort transportfiets, waarmee hij de vorige dag uit Butare was komen rijden, een afstand van 135 km over slechte wegen. Een nat spektakel was op 19 en 20 juni te zien op het Museumplein in Amsterdam. Daar werden toen spuitbalwedstrijden ge houden door kinderen van Amsterdamse scholen, een evenement in het kader van Mokum 700, dat georganiseerd was door de Amsterdamse brandweer. Lijdend voorwerp in de wedstrijden was de Heineken strandbal. De teams moes ten proberen deze bal met een brandslang in het doel van de tegenpartij te spuiten. Dat ging natuurlijk gepaard met veel water en het was dan ook moeilijk om zelf droog te blijven. Maar niemand vond het erg, want het was heerlijk warm weer. Op de foto ziet u de spuiters in actie. 25

Vers van 't Vat | 1975 | | pagina 25