Dit keer per trein, bus en boot Jaarlijks uitstapje van Rotterdamse oude garde Rotterdam CS, 12 juni 1975, 07.41 uur. Stipt op tijd vertrok de Heineken Ex pres, een extra trein bestaande uit zeven rijtuigen inclusief restauratie wagen, voor het eerste deel van de jaarlijkse trip van onze Rotterdamse oude garde. Aan boord 320 deelne mers, onder wie mejuffrouw B. van der Vegt, juist dertig jaar gepensioneerd die dag, en de nestor van het gezel schap, de heer J. P. Sutter (88), 'nog maar' 23 jaar met pensioen, die ook elk jaar van de partij is. Na een korte stop in Utrecht voerde de elektrische loc de heerlijk in de kussens gezeten gepensioneerden in één ruk naar Heerenveen, aankomst 10.18 uur. Daar stonden acht grote touringcars te wachten, die de groep via Sloten, waar iedereen uitstapte om vervol gens op z'n gemak door de smalle straatjes naar de bus te kuieren, naar Rijs brachten. In hotel Rijsterbos ge bruikten de reizigers de koffiemaaltijd, waarna het weer per bus verder ging, via Joure en Terhorne naar Grouw. Hier scheepte het gezelschap zich in voor een twee en een half uur duren de merentocht naar Eernewoude. De drie rondvaartboten hadden elk op het bovendek voldoende plaats, zodat iedereen kon genieten van de stra lende zon en het schitterende uitzicht over het wijdse Friese landschap. In Eernewoude legden de boten om vijf uur aan vóór hotel Princenhof. Na het diner volgde nog een korte bustocht naar Leeuwarden, waar men om acht uur precies, weer per Heineken Ex pres, de thuisreis aanvaardde. Even over elven kwamen onze dagtrippers, moe maar voldaan, op het Rotterdam se C.S. aan. Het was, schreven kort daarop enkele van de deelnemers in een bedankbrief, een onvergetelijke dag geweest. Bij de foto's: 1. Kuierend door de straatjes van Sloten 2. De inscheping 3. Twee van de drie rondvaartboten 4. Heerlijk in 't zonnetje 20

Vers van 't Vat | 1975 | | pagina 20