Topbeloningen in Den Bosch IDEEENBUS-NIEUWE-STIJL In de geschiedenis van de Ideeënbus bij Heineken was de elfde juni jongst leden een gedenkwaardige dag. Met een totaalscore van ruim vijfduizend gulden voor zes ideeën promoveerden die woensdagmiddag zeven Bossche medewerkers als groep in één klap naar de eredivisie van onze ideeënbus- nieuwe-stijl. Met z'n zessen (één had juist een dag verlof) werden zij door de bedrijfslei der, ir A. K. E. ten Bruggen Cate, ver welkomd in de kleine zaal van het ontvangstgebouw. Daarbij aanwezig waren de heren R. E. Hinze, J. A. Mul ders en J. Willemsen, respectievelijk secretaris en leden van de plaatselijke ideeënbuscommissie. Eveneens aan wezig was de heer L. J. van Cruijsen, onze meest succesvolle Columbus, die weliswaar deze keer niet 'in de prij zen' was gevallen, maar als onbetwist ideeënkampioen eveneens voor deze bijeenkomst was uitgenodigd. De heer Ten Bruggen Cate, voorzitter van de plaatselijke ideeënbuscommis sie, sprak er zijn vreugde over uit dat het denkwerk van deze groep mede werkers had geleid tot belangrijke verbeteringen en/of besparingen, op grond waarvan nu een aantal hoge be- 1 loningen kon worden uitgekeerd. Als eerste was de heer C. A. Maas aan de beurt. Voor zijn idee, dat samen met die van zijn collega's elders op deze pagina is opgetekend, ontving hij een - voorlopige - beloning van 500,-. De heren P. C. M. van Bergen en J. G. A. Fleuren, die samen een idee had den ingezonden, mochten voor hun gezamenlijk denkwerk in totaal 650,- in ontvangst nemen. Het idee van de heer G. Diks bleek goed te zijn voor 725,-, terwijl het door de heer E.Teir- linck ingediende voorstel hem in to taal 600,- opleverde. Ook het be drag, dat voor de niet aanwezige heer J.B.Timmers gereserveerd was, mocht er zijn: 950,-. De topscorer van het gezelschap was de heer W. H. Schuur- mans, wiens idee met 1.650,- (één van de hoogste tot nu toe uitgekeerde beloningen) gehonoreerd werd. Na afloop van het officiële gedeelte spraken wij nog even met de heer Van Cruijsen, de man die in de bijna vijf tien jaar dat hij in Den Bosch werk zaam is vele bruikbare voorstellen in de ideeënbus deponeerde. In die tijd heeft hij in totaal ongeveer achtdui zend gulden aan beloningen ontvan gen. Vooral de afgelopen vijf jaren (hij werd na tien jaar storingsdienst over 2 geplaatst naar de mechanische werk plaats) waren bijzonder succesvol. Niet zo lang geleden nog (maart jongstleden) ontving hij voor zijn bes te idee zijn hoogste beloning tot nu toe, zijnde 1.375,-. Het oplossen van technische problemen is voor de heer Van Cruijsen geen probleem. De ideeën, zegt hij, komen als vanzelf. Wanneer hij ergens met een bepaalde situatie geconfronteerd wordt, bekijkt hij de zaak een poosje en ziet dan ineens de oplossing. Volgens hem zijn er nog vele mogelijkheden om voor stellen tot verbetering en/of besparing via de ideeënbus in te dienen. De zes ideeën, die de inzenders geen windeieren legden: Het idee van de heer Maas, mechani sche werkplaats, betreft een verbete ring aan de assen van klaringskuipen, bier- en maischketels. Wanneer de definitieve beloning is vastgesteld, volgt een meer gedetailleerde om schrijving van zijn idee. De heren Van Bergen en Fleuren, lagerkelder, stelden voor de CO2- doseerkaarsen, die na een week ver stopt waren, te vervangen door kaar- 14

Vers van 't Vat | 1975 | | pagina 14