van de Beelen, die daar als zelfstandig instructeur en leider fungeert. i kun n als oofd- it we rpen ijder para mijn aar rond- ngen t een met lucht t de srwijl zijn voor ang. per de cen- eren leek, >port ;ing, door ïgen wak- be- i bij elijk ach- 3t in verd ngs. uver erg ko- Toen in 1973 de naam van Pepsi-Cola aan het parasailen werd verbonden, kregen we veel meer mogelijkheden. Demonstraties kregen via de reclame service van Heine- ken meer bekendheid. Er konden meer spullen worden aangeschaft, zoals een tweede chute, geluidsinstallatie, brevetjes en folders. We hebben nu drie wagens ter beschikking, één in Reuver, één op Teriet en een speciale wagen voor demonstraties. Steeds beter is ook het contact met het zweefvliegcentrum Teriet bij Arnhem, waar de medewerkers erg enthousiast zijn en we nu ook om het andere weekend een springcursus doen. We krijgen daar wer kelijk alle mogelijke medewerking. Een ieder die dat wil, kan het A-brevet in één weekend halen. Deze opleiding houdt een stuk theorie in, een korte grondopleiding en een achttal sprongen. Bij de prijs inbe grepen is de materiaalhuur, zoals overall, speciale schoenen en helm. Dankzij Pepsi kan de prijs voor een dergelijke opleiding nog steeds op 95,- blijven. Voor 'gelegenheidsspringers' zijn er ook mogelijkheden; zij krijgen een korte theorie-inleiding en kunnen dan vijf spron gen maken. De ervaring leert, dat hoewel sommigen in het begin het geheel nog wat griezelig vinden, velen zó enthousiast worden, dat ze dóór willen gaan. Zo zijn er zo langzaamaan vaste klanten, onder wie ook vele Duitsers en Engelsen. De heren instructeurs geven ook nog al eens demonstraties. In de zomer is het meestal elk weekend raak. De 'stuntman nen' trekken dan door alle delen van het land om hun fascinerende sprongen te laten zien. Veelvuldig bij evenementen, zo als onlangs bij Bevrijdingsfeesten in Rot terdam. Daarbij worden soms de fraaiste capriolen uitgehaald; men springt wel met z'n tweeën aan één chute. Als sluitstuk van het seizoen, dat afhanke lijk is van het weer, worden elk jaar de nationale kampioenschappen gehouden op Teriet. Vorig jaar waren daarvoor een twintig inschrijvingen en de belangstelling is zeer zeker nog stijgend. Voor degenen, die zin hebben gekregen om 'de vleugels uit te slaan', volgt hier het telefoonnummer: 03463-2054, van het se cretariaat van het Pepsi-Para-Team, dat ten huize van de heer Brinck is gevestigd. Bij de foto's: 1. Een start op het zweefvliegcentrum Teriet. 2. Bij de landing moet je weten hoe neer te komen. 3. In augustus 1973 verbeterde het team het wereldrecord boven de Oosterschelde bij Yerseke. 4. Het Pepsi-Para-Team, met van links naar rechts de instructeurs Hennie Verhoef, André Meyer, Rijk Marcus, de heer P. Vleesch du Bois (directeur van zweefvliegcentrum Teriet), Fons Sorel, Leo Brinck en Tom Pleiter. 5. Tijdens een demonstratie in Rotterdam met twee man aan één parasail.

Vers van 't Vat | 1975 | | pagina 11