Jan Theodoor Kappelie Burgervaer van Mokum 700 mm 1 De viering van het zevenhonderdjarig be staan van Amsterdam heeft in de manifes tatie 'Mokum 700' een absolute topper ge vonden. Zes dagen lang een feestende 'hoofdstad door de eeuwen heen' met aan het hoofd Burgervaer mr Jan Theodoor Kappelie, in het dagelijks leven u wellicht allen bekend als Hoofd van de Stafdienst Public Relations van ons concern. Een zeer eervolle uitverkiezing, die ten dele voortkomt uit zijn imponerend optre den als amateurtoneelspeler, aanvankelijk bij het Utrechts Studenten Toneel, meer recentelijk in de 'Gijsbreght van Aemstel', waarin hij tweemaal de rol van Vader Wil- lebrord vertolkte. Voor een ander deel ook omdat het ambt van burgervaer hem op het lijf geschreven was: een kloek postuur, een gulle lach, welbespraakt en gemakke lijk in staat tot improviseren. En tenslotte is de benoeming ook een bekroning van zijn adviseurschap, als lid van de Commis sie die in de afgelopen drie jaar deze 'zoete inval' heeft voorbereid. Geen geringe uitdaging ook, want de scep ter zwaaien over een zó roerige stad, ook al zijn de poorters goedgeluimd, vraagt een brok vitaliteit en eist je praktisch van de vroege ochtend tot de late avond op. Het is een aaneenschakeling van handen schudden, het glas heffen en vriendelijke woorden zeggen. Heel veel 'officieel vertoon' dus, dat al be gon bij de perspresentatie op 15 mei, toen Amsterdams burgemeester dr I. Samkalden, de eerste steen metselde voor het Stadhuis van Mokum 700, bij welke gelegenheid Jan Theodoor Kappelie zijn vuurdoop onder ging. Burgemeester en Burgervaer verkondigden toen aan het 'naegeslaght', dat 'van 24 tot- termet 29 Junij anno Domini 1975 in de ghoede Stadt Mokum 700, geleeghe in de RAI, is gheweest een groot feest met fluyte, schalmeye, trommelaers ende pypers, met vedelaers ende danseurs, met neringhdoe- ners, marschkraemers ende eethuysjes, met drancke, jolyt ende pleysier en datt altemael vanweeghe het seevenhondert jaeren bestaen der Stede Aemstelredam- me'. En inderdaad, een feest in een historisch decor, met centraal het Stadhuis en daar omheen winkeltjes in grutterswaren, glas, porcelein, postzegels en munten, oude 6

Vers van 't Vat | 1975 | | pagina 6