Prins Claus op bezoek in Zoeterwoude Barremolen opgedragen aan Leo van Munching Enige tijd geleden was de heer Leo van Munching sr., de man die in de afgelopen veertig jaar Amerika tot onze grootste ex portbiermarkt maakte, voor een kort ver blijf in Nederland. Zoeterwoude. De meer dan driehonderd jaar oude molen, markant punt op de zuid oosthoek van het brouwerijterrein, draagt sinds 22 mei 1975 een markante plaquette. Een eenvoudig houten bord, waarop staat vermeld dat op de 22ste mei 1975 deze windmolen, 'De Barremolen', die gebouwd werd in 1661, door Heineken Brouwerijen in Nederland is opgedragen aan Leo van Munching, de man die de naam Heineken in Amerika groot maakte. De onthulling van de plaquette vond plaats tijdens een korte plechtigheid aan het ein de van de ochtend. Temidden van een klein gezelschap werd de heer Van Mun ching toegesproken door de heer Heine ken. Daarna onthulde de heer Van Mun ching, door het wegtrekken van de Neder landse vlag, de plaquette waarop de in de aanhef genoemde tekst in het Engels is opgetekend. Nadat de heer Van Munching uit handen van de heer Heineken de sleutel van de molen in ontvangst genomen en daarmee de voordeur had geopend, begaf het gezel schap zich naar binnen om daar met de nieuwe 'molenbaas' het glas te heffen. In de kleine, knusse ruimte overhandigde de heer Heineken hem als aandenken een zilveren miniatuurmolen, samen met een bij de sleutel passend plankje. Na het dankwoord van de heer Van Mun ching, waaruit eens te meer te beluisteren De onthulling van de plaquette door de heer Van links de heer Heineken. viel hoezeer het wel en wee van ons merk in de Verenigde Staten hem ter harte gaat, bleef men nog enige tijd bijeen. De gebeurtenis rond De Barremolen werd opgeluisterd door de aanwezigheid van een groepje charmante meisjes in Volendams costuum, die samen met de Boerenkapel van onze Bossche Fanfare en de molen als achtergrond de voor publiciteit in Amerika 'typisch Hollandse sfeer' opriepen. Munching, die vergezeld was van zijn echtgenote; Op uitnodiging van de Raad van Be stuur bracht Prins Claus der Neder landen op woensdag 4 juni jl. een kort bezoek aan onze nieuwe vestiging te Zoeterwoude. De Prins werd ontvangen door de he ren A. H. Heineken, dr J. P. Ton, ir R. van Marwijk Kooy en drs G.vanSchaik. In het kantoorgebouw werd gezamen lijk de lunch gebruikt. Vervolgens be zichtigde Zijne Koninklijke Hoogheid, begeleid door de heren Heineken en Van Marwijk Kooy de verschillende on derdelen van het bedrijf. Prins Claus legde een grote belangstelling aan den dag voor de ver doorgevoerde automatisering in de produktieafdelin- gen. Bij de foto's: 1. Prins Claus proeft wort uit een monster hoofd- wort, hem aangereikt door de heer J. Teyge- man, bedieningsman in het brouwhuis. 2. Een uiteenzetting over de gang van zaken in de controlekamer van het energiegebouw door de heer C. Brandwijk, afdelingschef energie- en storingsdienst. 4

Vers van 't Vat | 1975 | | pagina 4