Bruidspaar in brouwhuis Jaarmarkt in Buren Vliegend matras Amstel vaak voorop in Olympia's Ronde Jaarlijks trekt het grootste wielerevenement in Nederland voor amateurs veel belangstel ling. De Amstel wielerploeg is altijd van de partij en ook dit keer was een sterke vertegen woordiging aanwezig onder leiding van ploegleider Herman Krott. De Amstel mannen deden veel van zich spreken door hun doortastend rijden, al was het jammer dat pech grote successen deed uitblijven. Jan Ruckert werd geveld door een lichte hersenschud ding en Arie Hassink zag zeker een halve minuut verloren gaan, toen hij langs de weg moest wachten op materiaal. Kostbare seconden want hij had toen de leiderstrui bijna om zijn schouders. Toch werd hij vierde in het eindklassement. Een prachtig resultaat wanneer men bedenkt dat hij meer dan twee seizoenen afwezig was wegens ziekte en toen volgens de doktoren nooit meer zou mogen wedstrijdrijden. Maar niet alleen Amstel renners waren in de slag, ook de Reclame Service heeft duchtig moeten aanpakken. Olympia's Ronde maakte gebruik van onze jury- en bezemwagens, terwijl de reclametoren een flink aantal van onze produkten onder de aandacht van de toeschouwers bracht bij start en finish. Op de foto links de Amstel-renner Frits Pirard, in gezelschap van de Belg Patrick Lefèvre, in het Limburgse heuvelland tijdens Olympia's Ronde van Nederland. Dinsdag 27 mei was dé dag voor de heer Jan Smits en mejuffrouw Marijke de Groot. Hun trouwdag. Jan Smits is in het dagelijks leven kroegbaas van café Smits in de Linnaeusstraat in Amsterdam. Op hun verzoek waren zij die middag te gast op de brouwerij aan de Mauritskade, waar veel foto's van het paar in het brouwhuis werden geschoten. De heer K. A. Warmenhoven, public relations, bood het bruidspaar namens Heineken een tinnen bierpul aan. Met liefst tien verkooppunten was Heine ken vertegenwoordigd op de Jaarmarkt in Buren, die gehouden werd op de 2e zater dag in mei. Aan de kraampjes konden de bezoekers terecht voor een glas Heineken, Seven-Up, Jagermeister, Pepsi-Cola of een van de B3-merken. Verder waren er span doeken en droegen de tappers de bekende Heineken barbecueschorten. Zoals ieder jaar werd de markt, waarvan de kraampjes over het hele stadje ver spreid stonden, door tienduizenden men sen bezocht. Op de foto krijgt een aan de schandpaal geklonken bezoeker als troost zijn 'laatste' glaasje Heineken bier. In het kader van de Bevrij dingsfeesten werden op 3 mei rond en in het Olym pisch stadion te Amster dam allerlei sportevene menten georganiseerd. Zo was er een internationale marathon, die in het sta dion begon en waarvoor dezelfde route als destijds in 1928 (toen de Olympi sche Spelen in Amsterdam plaatsvonden) gold. In het stadion zelf kwam de oude voetbalglorie van Amster dam, Rotterdam en Utrecht weer eens op de groene grasmat. Vijf parachutis ten, van wie twee met een vliegend matras waren 'uitgerust', zorgden voor vlagvertoon met ons Hei neken merk. Ondanks de bijzonder sterke wind wis ten drie parachutisten, van wie twee op het gemar keerde punt terechtkwa men, in het stadion te lan den. 23

Vers van 't Vat | 1975 | | pagina 23