Bossche wandelaars in Zwitserse Tweedaagse Donderdag 22 mei 's nachts om drie uur vertrokken elf wandelaars uit Den Bosch, met hun supporters, voor de reis naar Zwitserland om daar de Tweedaagse van Bern te gaan meelo pen. Deze wandeltocht met een zwaar par cours van naar keuze 40, 30 of 20 kilo meter wordt jaarlijks georganiseerd door de Zwitserse Bond van Onder officieren. Van de Heineken Wandel club Den Bosch deden de volgende le den mee: de heren M. van de Steen en M. van de Steen jr. (ieder 30 km per dag), M. Eekels en zijn tienjarige zoon Rob (ieder 20 km), J. Cornelissen (40 km), C. Timmers, zijn dertieniarige dochter Marianne en de eveneens der tienjarige Lia Wilhart (ieder 30 km), D. van Roosmalen, A. Kersens en me vrouw C. Reppel (ieder 40 km). Dit jaar waren er naar schatting 13.000 deelnemers, van wie ongeveer 500 uit Nederland afkomstig waren. De ove rigen kwamen uit Frankrijk, Engeland, de Verenigde Staten, Oostenrijk, Duits land. Israël. Italië, België, Luxemburg en de Scandinavische landen. De reis werd gemaakt met een touring car van wandelvereniging 'De Wami's'. Ma een voorspoedige reis over de Duitse autobanen passeerde men bij Bazel de Zwitserse grens en kwam om half vijf in de middag in Bern aan. Vrijdagavond woonde de groep het kleurige openingsfeest in het Ijssta dion bij. De volgende dag was de start van het Zwitserse wandelfestijn. Om kwart voor zeven al gingen de 40-km lopers op weg om een prachtige route door het landschap van bergen en da len af te leggen. Met een tussenruim te van 10 kilometer waren er rustplaat sen ingericht, waar de deelnemers on der andere hun dorst konden lessen. De tweede dag was het parcours zo mogelijk nog mooier en men kwam ogen te kort om al het natuurschoon met schitterende vergezichten te be wonderen. 's Middags om twee uur verzamelden de Heineken wandelaars zich twee ki lometer vóór de finish om daarna langs enkele duizenden toeschouwers van vele nationaliteiten te defileren al vorens de eindstreep in Bern te pas seren. 16

Vers van 't Vat | 1975 | | pagina 16