sarangan cup an cap he Kr 1 *-v ANCKATAN UDADA AUSTRALIA MERAVAK AN BAL 1. Er was veel publiek op de been. 2. Kinderen van een lokale school met hun nieuwe uniformen. 3. Deelnemers met hun paarden voor de start van de race. 4. Felicitaties van de Base Commander aan de winnaar van de race om de Sarangan Cup. Naar het voorbeeld van de beroemde paardenrace, de 'Melbourne Cup', die elk jaar op de tweede dinsdag in no vember in Australië wordt gehouden, verzorgt de Australische Gemeen schap in Indonesië sinds 1973 een jaarlijkse grote paardenrace in Saran gan.* De organisatie is in handen van het Royal Australian Air Force Ad visory Team. De laatste keer werd de race mede gesponsord door Bir Bin tang (van P. T. Perusahaan Bir Indo nesia). Er namen uitsluitend lokale paarden aan deel en het traject liep om het meer van Sarangan. De avond tevoren arriveerden de Australische ambassadeur, enkele leden van de Australische ambassade, een squa dron uit Singapore en Bandung en leden van de Australische Marine te Surabaja. De brouwerij in Surabaja stelde 75 Bintang T-shirts beschikbaar om te gen opbod te verkopen. De opbrengst was 75.000 roepia, genoeg om voor alle kinderen van een lokale school nieuwe uniformen te kopen. Tijdens de race en de vele festiviteiten daarom heen heerste er een geanimeerde stemming onder het talrijke publiek, terwijl er menige weddenschap werd afgesloten. (Sarangan ligt ongeveer twee uur rijden ten westen van Surabaja). Bij de foto's: 14

Vers van 't Vat | 1975 | | pagina 14