Voor de vier lichtreclames samen is 265 vierkante meter perspexplaten ge bruikt (de oppervlakte van acht flinke huiskamers), terwijl in de tekst per woord 142 meter neonglas werd ver werkt. Met de fabricage van de installaties is medio februari een begin gemaakt. Het transport van sommige letters, de H's en de k's, moest in verband met hun uitzonderlijke omvang (breedte: 3.5 meter) 's nachts plaatsvinden. De bel de reuzenviltjes konden uiteraard niet in hun geheel worden vervoerd. Zij werden beide in twee stukken, die op de vrachtwagens gelast waren, over gebracht, waarna men op het brouwe rijterrein de helften aan elkaar mon teerde. Het hele karwei heeft daar een week (7 tot en met 11 april) in beslag genomen. Op woensdag gingen de beeldmerken omhoog; een dag later waren ook de beide woorden op hun plaats ge bracht. Overdag, maar vooral 's avonds vor men de lichtreclames, van alle kanten reeds van verre duidelijk zichtbaar, een opvallende markering van de plaats waar onze nieuwe brouwerij gevestigd is. 10 De afdeling, die deze projecten voor bereidde en begeleidde, was - u wist het al - onze Reclame Service, die tevens voor de meeste, hierbij ge plaatste illustraties zorgde. Ja, ja, even een lichtreclame plaatsen Bij de foto's: 6 Een van de reuzenviltjes, gezien vanaf de Hoge Rijndijk. Een idee van de grootte van de e. Op weg naar het dak van het kantoor. De H in hoger sferen. Het kantoor en een gedeelte van het bedrijf bij avond. De opname is gemaakt ter hoogte van de Barremolen. 7 9 10

Vers van 't Vat | 1975 | | pagina 13