even een lichtreclame plaatsen Ja, even een lichtreclame plaatsen! Vergeet dat 'even' maar. Wat dacht je! Voor het plaatsen van een redelijk grote installatie - het woord Heineken plus een reuzenbokaal - met een totaal gewicht van zes ton dien je wel een volle dag u:t te trekken. Als je dan om zes uur 's mor gens begint met het opbouwen van de kraan, vervolgens de installatie in drie delen omhooghijst tot op het dak van een veertig meter hoog gebouw, daar de zaken op een rijtje zet en muur(!)vast bevestigt, kun je misschien om vijf uur 's middags afnokken. Maar dan staat de installatie fier overeind. Voor jaren. En als dan de volgende dag het geheel is aangesloten, straalt diezelfde avond het woord Heineken je in warmrode letters toe en nodigt het blinkendgele glas je uit tot het pakken van een koele pils. Dit karwei van 'even een lichtreclame plaatsen' werd op 20 maart jongstle den geklaard. In Amsterdam, aan de Gooiseweg, waar machine en man kracht gezamenlijk de niet geringe windkracht én de veertig meter naar het dak van hotel 'Casa 400' bedwon gen. De top van de kraanmast reikte tot zeventig meter en dat was nodig, want de delen van de installatie moes ten, over het gebouw heen, naar de andere zijde van het dak worden ge tild. De H en de k zijn drie, de overige let ters twee meter hoog. Het hoogste punt van de installatie (8,5 meter bo ven het dak) is de bovenkant van het glas, dat zelf 7,7 meter meet. De licht reclame staat op een bijzonder gunstig punt en springt onder meer goed in het oog wanneer men de hoofdstad vanuit 't Gooi binnenrijdt. Vier weken later werd de nieuwe brouwerij in Zoeterwoude officieel geopend. Ruim een week vóór die tijd werden daar even vier lichtreclames geplaatst, op dit gebied wellicht het meest omvangrijke karwei tot nu toe. Vier installaties, dat wil zeggen twee maal het woord Heineken aan weers zijden op het dak van de noord/zuid vleugel van het kantoor en twee reu- zenbeeldmerken, die op dertig meter hoogte aan het silogebouw (een aan de west- en een aan de oostzijde) zijn bevestigd. Het eerstgenoemde beeld merk heeft een doorsnee van 6,5 me ter, weegt 1,8 ton en bevat in totaal 90 tl-buizen. Voor het andere zijn de cij fers: 5 meter, 1,2 ton en 70 tl-buizen. Voor onderhouds- en reparatiewerk zaamheden is in elk van deze reuzen- bierviltjes een stalen trap met drie 'verdiepingen' aangebracht. De installaties op het dak van het kan toor, twintig meter boven het maai veld, zijn elk 7 ton zwaar. De letters e, i en n zijn 2,7 meter hoog, waarbij nog eens 1,3 meter voor de H en de k moet worden geteld. 5 Bij de foto's: 1. Amsterdam. Het eerste deel van de installatie gaat omhoog naar het dak van Casa 400. 2. Daar staat-ie dan 3. Vanaf de invalsweg uit 't Gooi duidelijk zichtbaar. 4. Zoeterwoude. Het grootste embleem - doorsnee 6,5 meter, gewicht 1,8 ton - staat klaar om naar boven gehesen ie worden. 5. halverwege

Vers van 't Vat | 1975 | | pagina 12